При оренді житла необхідно одразу з'ясувати всі важливі моменти, і робити все це потрібно до моменту підписання договору. Адже від цього буде залежати весь подальший період вашого проживання. Знайти житло нескладно — достатньо ввести запит «зніму квартиру в Хмельницькому» чи аналогічний за змістом на сервісі OLX (там, до речі, ви зможете знайти багато вигідних повідомлень). А ось врахувати всі нюанси — це вже складніше.

Тому ми розкажемо вам, що треба питати в орендодавця перед підписанням договору оренди.

Візити власника

Перше, про що вам слід запитати, — чи буде приходити власник у свою квартиру і як часто він має намір це робити? І обов'язково уточніть, чи не планує він влаштовувати візити за вашої відсутності.

Хто буде оплачувати комунальні послуги?

Якщо ця турбота випаде на ваші плечі, перевірте наявність лічильників. Також уточніть, до якого числа необхідно вносити платежі. І не забудьте під час підписання договору зняти поточні показники лічильників та задокументувати їх у договорі.

Чи є борги з комунальних послуг?

Навряд чи вам сподобається раптове відключення світла в орендованій квартирі та вирішення усіх цих проблем, які можуть затягнутися. Тож обов'язково уточніть цей момент.

Хто і чиїм коштом буде ремонтувати квартиру?

Запитайте, хто буде ремонтувати квартиру, якщо її затоплять сусіди, протече дах, розіб'є ураганом вікна або станеться інший інцидент не за виною орендаря.

Чи готовий орендодавець докупити щось у квартиру?

Якщо власник квартири не хоче нічого купувати, можна спробувати домовитися придбати все, що потрібно, коштом орендної плати. Іноді можна зробити невеликий ремонт: поставити електроплиту, духовку, нагрівач для води і т. д.

Чи повернуть вам заставу, якщо ви з'їдете раніше?

Це може бути прописано дрібним шрифтом у договорі, а може виникнути раптово з примхи господаря. Не всі готові йти до суду заради кількох тисяч гривень, тим паче, що юридичні послуги та час коштують дорожче.