Правильні пропорції вікон до кімнати важливі для комфорту життя. З їх розмірами важливо не переборщити, адже модне велике скління викликає значні втрати тепла. Залежно від часу, який ви проводите в тому чи іншому приміщенні, пластикові вікна, пропоновані на сайті https://perfect-okna.com.ua/shop/category/pvh-vikna/ поділяються на:

  • призначені для постійного проживання людей - в яких одні й ті ж особи перебувають не менше 2 годин на добу (вітальні, спальні, кухні тощо);
  • призначені для перебування людей загалом не більше 2 годин і виконувані заходи носять випадковий характер, пов'язані, наприклад, з наглядом за пристроями (котельні, гаражі, гардероби).

У приміщеннях, призначених для постійного перебування людей, мінімальна площа вікон по відношенню до площі підлоги становить 1:8, в інших приміщеннях, де важливо денне світло - 1:12.

Проте штучне освітлення приміщень, призначених для людей, допускається лише в тому випадку, якщо воно розташоване, наприклад, у частині будівлі, позбавленій природного освітлення, або якщо денне світло там не потрібне. Звісно, ​​насамперед потрібно використовувати здоровий глузд. Навіть маленькі вікна в гаражі та котельні будуть практичними, якщо вам не доведеться на деякий час вмикати і вимикати світло.

Хороші пропорції вікна

У більшості житлових кімнат ви без проблем виконаєте необхідний нормативний мінімум, адже в кімнаті площею 10 м2 вистачить вікна 1,5 × 0,85 м. Однак така кімната, швидше за все, буде темною. Не варто перестаратися, тому що модне великогабаритне скління спричиняє значні тепловтрати, оскільки теплоізоляція дуже хорошого вікна в 3-4 рази гірша, ніж у середньої стіни, а влітку часто викликає перегрів приміщень – необхідне затінення, бажано зовнішнє. Особливо це стосується вікон на південних та західних фасадах.

Розумним компромісом у більшості ситуацій є вікна із співвідношенням 1:5 - 1:4 до площі підлоги. Мансардні вікна пропускають більше світла в кімнату, ніж фасадні вікна в мансарді. Особливо відчутною різниця стає влітку, коли сонячні промені потрапляють на земну поверхню майже під прямим кутом. Тоді дахові вікна легко перегріють кімнати.

Найкраще, якщо стулка вікна буде прямокутником з пропорціями 1:2 до 1:1,5 з більш вузькою стороною довжиною до 80 см. Інакше збільшується ризик його викривлення важким крилом. Фіксовані стійки між стулками також вигідні для жорсткості та міцності вікна.