Існує багато ювелірних виробів, задача яких – прикрашати, додавати образу завершеність, формувати стиль. Наприклад, срібні чоловічі сережки https://imperiazolota.ua/ua/serezhki/sribni-serezhki/silver-cholovichi/, жіночі ланцюжки та кольє, обручки, браслети тощо. Та є один аксесуар, який несе ще й символічне значення. Причому вже дві тисячі років. Звісно, цими аксесуарами є срібні хрестики чоловічі та жіночі.

Ці прикраси даруються хрещеними батьками під час хрестин малюка, та захищають дитину протягом усього життя. Деякий час такі прикраси не носили, хоча традиція хрестин у нас збереглася. Проте сьогодні представлені ювелірні вироби знову в тренді! Їх полюбляють і молодь, і люди похилого віку, незалежно від соціального статусу та фінансового стану.

Головні причини, чому носять хрестики

Вважається, що золоті хрестики чоловічі https://imperiazolota.ua/ua/serezhki/sribni-serezhki/silver-cholovichi/ та жіночі відіграють функцію амулету, можуть захистити від порчі, наврочення, впливу негативної енергетики. Проте варто знати, що церква виступає супротивником містицизму, а значить, що й хрестик жодним чином не може відноситись до оберегів. Це лише символ віри, який завжди з людиною, у всі часи, навіть найскрутніші. Аксесуар нагадує, що Бог поруч, він не забуває тих, хто вірить в нього.

Ще одна причина, більш популярна – суто естетична. Хрестик давно вже став чудовою прикрасою, яку можна носити відкрито (хоча церква радить носити символ віри таємно, не виставляючи напоказ, є виключення лише для священників). Дійсно, якщо людина вірить у Бога всім серцем, то чому вона повинна приховувати свої релігійні погляди? Головне – правильно підібрати хрестик, щоб від пасував до вбрання, стилю.

Критерії вибору

Тут треба визначитись, вибирається прикраса собі чи на хрестини. Якщо на хрестини, то перш за все, необхідно враховувати конфесію, адже православні та католицькі символи мають ряд відмінностей. По-друге, варто вибирати такий ювелірний виріб, який не спричинятиме дискомфорт, буде безпечним для дитини.

До інших параметрів відносяться:

  • Матеріал виготовлення. Однаково популярні срібні та золоті моделі, все залежить від індивідуальних уподобань. Для дитини золота прикраса може бути надто розкішною, такі моделі більше підходять для дорослих;
  • Інкрустація. Великі дорогоцінні каміння вважаються недоречними для християнського символу віри, адже церква говорить про скромність, відторгнення матеріальних благ. Втім, невеличкі каміння виглядають привабливо, такі прикраси гарно доповнять стиль;
  • Розмір. Доросла людина, яка вибирає аксесуар для себе, повинна звернути увагу на статуру. Якщо статура худорлява, то краще обрати виточену модель, масивна прикраса виглядатиме занадто зухвало, грубо;
  • Стиль вбрання. Ювелірні вироби вибираються так, щоб вони пасували, були доречними.

Крім того, необхідно звернути увагу на інші прикраси, щоб аксесуари поєднувалися між собою. Якщо людина носить золоті чоловічі сережки, то й хрестик повинен бути з того ж металу. Особливо це стосується ланцюжку, на який вдягається християнський символ.

Де купити

Підібрати та купити хрестики для хрестин або для себе можна в інтернет-магазині «Імперія золота» https://imperiazolota.ua/ua/. Тут представлені прикраси від відомого виробника Краматорський ювелірний завод. Вся продукція сертифікована, має гарантію якості та відповідне маркування із вказанням проби дорогоцінного металу. Дизайнери виробника пропонують чудові різноманітні колекції на будь-який смак за доступними цінами. Доставку можна замовити по всій Україні.