Кожному з нас чудово відомо, що купівля автомобіля за кордоном – це надзвичайно вигідна справа. Адже хай там як, а за кордоном дійсно необмежений вибір, набагато нижчі ціни на авто у кращому стані, а також можна знайти навіть разючі знижки на транспортні засоби. Проблеми розпочнуться уже після перетину кордону. Чому саме? Все досить просто: мало придбати автомобіль, в Україні потрібно ще правильно його розмитнити, а це справа досить нелегка.

Що таке процедура сертифікації та взагалі навіщо вона потрібна?

Кожен автомобіль, що його було пригнано з-за кордону, в обов'язковому порядку повинен отримати сертифікат Євро 5. Це саме той документ, котрим підтверджується факт того, що та чи інша машина на всі 100% відповідає встановленим екологічним та технічним нормам. Всі стандарти вважаються єдиними для абсолютно всіх країн Євросоюзу. Стандарти єдині тому якщо ви придбали машину, приміром у Франції або ж в Німеччині, проблем з нею не виникне. А ось якщо авто із США, сертифікація авто може стати проблемою.

Основні труднощі полягають в тому, що американські норми суттєво відрізняються від європейських. Тому ті транспортні засоби, котрі призначені для продажу в Сполучених Штатах Америки, можуть мати деякі технічні відмінності. Це своєю чергою означає те, що їх відповідність нормативним вимогам обов'язково потрібно підтвердити сертифікацією.

Для чого саме потрібна сертифікація авто, котрі ввозяться в Україну?

У цьому році Міністерство Інфраструктури України опублікувало на своєму офіційному інтернет-сайті законопроєкт, що направлений на безпечну експлуатацію на території держави всіх колісних транспортних засобів. Відповідно закон розроблявся після підписаної Угоди із Євросоюзом. Направлений законодавчий акт наголошує на важливість в умовах сьогодення прийняття мір стосовно процедури проходження обов'язкового технічного огляду, що його десять років тому було скасовано, адже у сфері виріс рівень корупції.

У зв'язку зі спостереженням зростання чисельності смертельних випадків, на дорогах країни в результаті ДТП, владні органи бажають повернути процедуру та зробити її обов'язковою. Передбачається що саме завдяки цьому можна буде підвищити безпеку на дорогах держави та додатково знизити кількість негативних викидів, котрі в результаті руху автотранспорту виділяється в атмосферу.

Законодавча база нашої держави розглядає будь-який автомобіль у якості чинника, що йому характерний підвищений рівень небезпеки. Автомобіль може завдати шкоди абсолютно всім учасникам руху, причому йдеться не лише про їх здоров'я та життя, але й про суттєвий вплив авто на повітря. Таким чином можна стверджувати що сертифікація авто – важлива та дійсно обов'язкова процедура, ігнорувати котру зовсім не потрібно.

Де власники колісних транспортних засобів можуть пройти сертифікацію?

Для того аби сьогодні успішно пройти процедуру сертифікації, достатньо всього лишень звернутися в спеціальні випробувальні лабораторії. В країні їх безліч, проте одним із яскравих прикладів надійної лабораторії вважається саме компанія Центр Авто. Підприємство довгий час веде успішну роботу на території України та має власну мережу в багатьох містах.

Основною спеціалізацією Центр Авто є сертифікація згідно з чинним законодавством України. До цього часу є ті категорії автовласників, котрі чомусь впевнені, що сертифікації вдасться уникнути та можна пройти її лише на папері. Це хибна думка оскільки під час проведення процедури має місце відео та фотофіксація. Без цього процедуру просто не підтвердять, натомість автомобіль отримає факт невідповідності.

Якщо ви бажаєте успішно пройти сертифікацію та отримати сертифікат відповідності, завчасно приїздіть на техогляд. В інакшому разі ви ризикуєте обов'язково сплатити штрафні санкції розміром одна тисяча сімсот гривень.