Часто батьки, приходячи до магазину іграшок, губляться у його асортименті. Кожен хоче вибрати для своєї дитини не лише приємний, а й корисний подарунок. Чи варто при виборі подарунка орієнтуватися на вік малюка?

Дійсно, дуже часто в магазинах зустрічається ситуація, коли дитина просить купити їй іграшку, яка не підходить для її віку. Неважливо, чи це іграшка для зовсім маленьких, або для дітей старшого віку - у будь-якому випадку, це покупка одного дня. Звичайно, всім батькам хочеться, щоб їхні діти залишалися задоволеними від придбаних іграшок, але при виборі подарунка, треба думати, насамперед, про її користь для розвитку дитини.

Вибирайте дитячи іграшки усвідомлено, і тоді подарунки стануть «правильними» і зроблять внесок у розвиток дитини.

Зупинімося докладніше на виборі подарунків для дошкільнят. Що потрібно пам'ятати, приходячи до магазину?

Дуже часто ще до народження малюка, йому купують величезну кількість різнокольорових іграшок усіляких розмірів, але не всі замислюються, чи вони так потрібні для повноцінного розвитку дитини. Взагалі, слід розуміти, що ігри та іграшки - це фактор, що розвиває. Багато психологів рекомендують використовувати у щоденній ігровій діяльності дошкільнят 10-15 іграшок. Таким чином дитина отримає можливість розвивати свою фантазію, мислення, досліджувати властивості предметів.

Якщо ви вибираєте іграшку в подарунок чужій дитині, я б порадила запитати поради у її батьків - що було б корисно та цікаво їхньому малюкові. Але, якщо ви хочете порадувати свою дитину, згадайте, які види ігор є у вас вдома – можливо, недостатньо іграшок певного типу.

Що означає іграшки різних типів?

Виділяють кілька видів іграшок:

  • Спортивні: м'ячі, скакалки, скейти, самокати, велосипеди. Дуже важливий вид іграшок, якщо Ви хочете, щоб дитина росла активною, і розвивала витривалість.
  • Інтерактивні іграшки: ляльки, які вміють говорити чи ходити, машини на дистанційному керуванні.
  • М'які іграшки ідеальні для сюжетно-рольових ігор, їх практично завжди можна взяти із собою.
  • Іграшки, що розвивають - найбільш рекомендовані дитячими психологами, такі ігри розвивають моторику, пам'ять, уяву, мислення. До таких ігор відносять конструктори, пазли, ігри-сортирувальники (сортери) та інші.

Важливо знати, що разом з тим, як росте ваша дитина, ускладнюються іграшки, додаються нові види діяльності, діти стають активнішими та демонструють інтерес до творчості. Необхідно пам'ятати, що всі іграшки, які ви купуєте дитині, повинні бути для неї безпечними.