Точність - це одна з найважливіших характеристик, якою повинні володіти хороші овочеві сівалки. Від точності посіву залежить розмір майбутнього врожаю. Посів дрібного насіння здійснюється багатьма різними способами, тому вибрати універсальну овочеву сівалку так важливо. Вибір сівалки залежить від розміру поля, що обробляється, та необхідної потужності. У господарстві стане в нагоді як велика, так і мала ручна овочева сівалка. На сайті https://elvorti.com/catalog/sivalki-prosapni/vega-8-profi-z-elektroprivodom.html є різні сівалки, кожна з яких має трохи різне використання.

Види сівалок для овочів

Залежно від груп, видів або сортів овочів до сівалок висувають різні вимоги. Характерною особливістю овочівництва є те, що майже кожна культурна рослина має різні агротехнічні вимоги. Різні також і площі посівних полів. Вони можуть варіюватися від кількох соток до кількох десятків гектарів. Тому пропозиція сівалок для овочів має бути широкою та відрізнятися різноманітними дизайнерськими рішеннями. Доступні:

  • механічні (пішохідні),
  • тракторні (причіпні, навісні та пневматичні) сівалки.

Точний механізм висіву

Дія цього механізму заснована на вийманні насіння чайними ложками з насіннєвої коробочки і висипання їх у борозну. Точні овочеві сівалки, оснащені цим механізмом, призначені для посіву дрібного насіння моркви, петрушки, редиски, огірків та капусти. Механізм висіву ложкою забезпечується, зокрема овочеві сівалки. Вони дозволяють сіяти різне насіння, однорядним або стрічковим, а також рядковим, точковим або гніздовим методом.

До найважливіших переваг цих пристроїв можна віднести повністю алюмінієвий корпус, регулювання ширини зерна і глибини висіву, колеса, що запобігають ущільнення ґрунту та полегшують його провітрювання, а також можливість висіву на плоских поверхнях.

Механізм стрічкового висіву

Це універсальне рішення, яке передбачає використання змінних перфорованих стрічок з отворами різного розміру. Овочеву сівалку, оснащену таким механізмом, можна використовувати для посіву як дрібного, так і грубого насіння, наприклад, моркви, петрушки, цибулі, зеленої квасолі, буряка, редиски, огірків, соняшнику, маку, ріпаку, кукурудзи, капусти, пастернаку, гороху, гірчиці або цвітної капусти.

Звичайно, овочеві сівалки – це не тільки сільськогосподарські машини. Невелика проста сівалка для овочів також підійде на присадибній ділянці.