Складно видалити плями на стільцях, на дивані, подряпаному тваринами, на кріслі, яке вже не вражає своїм гарним зовнішнім виглядом, як раніше? Чи вважаєте ви, що єдине рішення - замінити всі меблі, що входить в дизайн інтер'єру квартири, на абсолютно нові моделі? На жаль, це досить дорога ідея, і на щастя, є ефективна альтернатива, яка дозволить вам зберегти бажані предмети і при цьому оновити (або повністю змінити) їх зовнішній вигляд.

Про що ми говоримо? Звичайно, про оббивку, яка, попри все, є одним з найпростіших способів оновити зовнішній вигляд меблів (і не тільки) в дуже короткі терміни. Якщо ви хотіли викинути знебарвлене крісло, яке передається з покоління в покоління, пошкоджений м'який куточок, обов'язково прочитайте наступну статтю, в якій ми розкриємо багато секретів з перетяжки м'яких меблів і відповімо на багато запитань.

Вас турбує питання «Скільки коштує перетяжка диванів чи крісел?» - скоро все стане ясно!

Чи має сенс давати друге життя улюбленим меблям?

Звісно! Те, що під впливом експлуатації і часу всі предмети зношуються, очевидно, але це не означає, що їх слід негайно утилізувати. Набагато краще рішення - віддати меблі в майстерню на ремонт, яка не тільки ефективно видалить видимі неозброєним оком сліди використання, що впливають на візуальний ефект, але і може змінити вид меблів, відповідно до наших індивідуальних переваг. Це не тільки більш екологічний підхід, але і спосіб продовжити термін служби дивана чи крісла, яке часто може похвалитися дуже дивною історією, особливо, якщо це антикваріат. Якщо є засторога, що антикварний диван може бути пошкоджений при перевезенні, можна запросити майстра до своєї оселі, та обговорити можливість ремонту дивану на дому.

Неможливого насправді не існує, тому що ніщо не заважає, наприклад, улюблений темно-синій диван, який до цих пір був прикрашений ретро-малюнком з дрібними квітами, перетворити в диван з бірюзовою оббивкою з воістину бархатистою текстурою. Освіження зовнішнього вигляду меблів за допомогою перетяжки особливо подобається фахівцям з пошуку «перлин» в антикварних магазинах або на блошиних ринках. Вони не пропустять жодне крісло, чий оригінальний вид доповнюють квіткові орнаменти на ніжках, або диван 70-х років, з більш ніж індивідуальним дизайном, в порівнянні з доступними в даний час в магазинах.

Хоча перетяжка м'яких меблів досить трудомістка процедура, її результати говорять самі за себе - використовувати цей спосіб оновлення зовнішнього вигляду ваших меблів дійсно варто!

Чи можна зробити це самостійно?

Подивимося правді в очі - самостійні спроби змінити оббивку стільців, крісел, куточка або будь-якого іншого предмета можуть закінчитися невдачею, якщо їх почнуть недосвідчені люди. Щоб весь процес пройшов без неприємних сюрпризів, які зроблять кінцевий результат незадовільним, слід не тільки подбати про доступність вільного простору, яке дозволить легко розбирати меблі, знімати і міняти її оббивку, а також набір необхідних аксесуарів, таких як:

• Устаткування для розкрою і пошиття тканини для чохла;

• Степлери;

• Інструменти для розбирання меблів і з'єднання твердих елементів з м'якими;

• Скоби, вид яких залежить від породи використовуваної деревини і товщини матеріалу.

На остаточну вартість оббивки кутового дивана, стільця або крісла, також впливає те, які оббивні матеріали будуть використовуватися для роботи. Хоча деякі майстерні пропонують оббивку в межах 1,5-2 тис. грн, тканину вони використовують не найкращої якості, яка часто купується початківцями для практичних занять.

Приймаючи рішення оббити меблі самостійно, ви також повинні враховувати той факт, що будь-які помилки, що виникли через відсутність необхідних навичок, можуть привести до незворотного пошкодження меблів, що рівносильно збільшенню суми понесених витрат.