Багатьох жінок при надії бентежить питання: чи можна вагітним займатись сексом? Начебто є ризик для плоду та нормального перебігу вагітності. Але лікарі у голос заявляють, що без хвороб та важких анамнезів, майбутній мамі секс піде на користь. Недарма рівень гормонів зашкалює так, що жінки ледве здатні стримати бажання поруч з чоловіком. 

Сумісно з експертами компанії “Дюрекс”, ми детальніше розглянемо секс під час вагітності. Про користь, зручні пози та лікарські застереження - піде мова далі у статті.

Чому у жінок зростає сексуальний апетит

Як ви вже зрозуміли, дяка - гормонам! Підвищене лібідо спостерігається протягом другого триместру, коли рівень гормонів сягає найвищої планки. Та буває й навпаки. Викид гормонів у кров провокує нудоту, зміну настрою, втому. Тоді про секс годі й казати. І обидва таких стани у межах норми.

Детальніше про користь статевого акту для вагітних

Багато жінок відмічають, що у поважному стані досягти оргазму набагато легше. Адже через збільшення плоду всередині збільшується приплив крові до геніталій, зростає збудження й оргазм не забариться. Гінекологи відмічають, що такі фізичні навантаження корисні. Секс варто розглядати і як потрібну у такому стані фізкультуру. 

Психологічний чинник також важливий. За 9 місяців потрібно не лише не втратити стосунки з батьком дитини, але й ще більше їх скріпити. Адже попереду важливий етап - народження малюка. І секс дуже зближує партнерів під час очікування дива.

Куди подіти живіт під час сексу

Зміна анатомічних форм жіночого тіла впливає на вибір позицій для статевого акту. Жіночі лікарі радять віддавати перевагу зручним позам та помірним фрикціям з не досить глибоким проникненням. Про малюка не турбуйтеся - він захищений надійною бронею з плаценти, слизової пробки та м’язів матки.

Під час першого триместру, допоки зміни фігури непомітні, можна займатися коханням у будь-яких позах, як і до зачаття. У другому триместрі животик вже помітно й розташування партнерів у ліжку потрібно змінювати. Найзручніші позиції - “вершниця” та “ложечки”.

Найбільші приготування до інтиму під час останнього триместру, коли у жінки чималий за розміром животик. Експерти радять близькість у позиції на боку і по можливості майбутній мамі потрібно затиснути подушку між колін.

Якщо полюбляєте оральний секс, для нього немає ніяких обмежень протягом всієї вагітності.

Коли варто сказати “ні”

Буває, що вагітність протікає з ускладненнями, тоді лікарі не радять ризикувати власним здоров’ям та здоров’ям малюка заради задоволення. 

Попри високе жіноче лібідо, статеві зносини заборонені у таких ситуаціях:

  • вагітність двійнею;

  • анамнез з передчасними пологами чи викиднем;

  • передлежання плаценти;

  • інші проблеми із шийкою матки.

У разі таких станів варто дочекатися народження малюка та післяпологового відновлення матері. 

Та якщо інтим заборонений за лікарським застереженням, це не привід зовсім прибирати романтику зі стосунків у парі. Адже компліменти, обійми та поцілунки ніхто заборонити не в змозі.