Ракоподібні, такі як креветки та краби, асоціюються насамперед із вишуканою кухнею. Вони належать до морепродуктів, у яких багато поціновувачів. Варто знати, що раки також входять до ракоподібних. Молюски додають енергії, захищають від серцево -судинних захворювань, а сприяють підтриманню стрункої та здорової фігури. Чому ще потрібно купити раки в Києві?

Більшість людей асоціює м’ясо ракоподібних із вишуканою кухнею. Виявляється, Рачевня пропонує широкий вибір раків за доступними цінами. Хоча часто не вистачає досвіду у приготуванні та споживанні креветок, крабів чи раків, в Інтернеті є багато натхнення, яке дозволить вам створити оригінальне, просте, смачне і, головне, корисне блюдо.

Раки: що в них особливого?

Майже повністю забуте м’ясо раків зазвичай було на українських столах. Раки, що мешкають у річках та ставках, є показником якості вод, оскільки вони не переносять ні найменшого забруднення. Їх досі охоче і часто їдять у скандинавських країнах. Це правда, що багато видів знаходяться під суворою охороною, але є спеціальні ферми, де можна купити цей делікатес.

М'ясо раків характеризується невеликою кількістю калорій (приблизно 70 ккал на 100 г), але воно містить багато цінних поживних цінностей. Раки є багатим джерелом корисного білка, який також легко засвоюється. Крім того, вони містять амінокислоти, найцінніша з яких – таурин, здатна захистити нервові клітини від пошкоджень. Омега-3 і омега-6 жирні кислоти корисні для кровоносної системи, вони:

  • знижують рівень холестерину в організмі,

  • регулюють кров'яний тиск,

  • захищають від інсульту та інфаркту.

Крім того, м'ясо раків містить вітаміни групи В, а також вітаміни А, К і Е, які забезпечують, серед іншого, здоров'я шкіри.

Крабове м’ясо 

Краби найчастіше зустрічаються у водах, що оточують тропічні країни, хоча їх можна зустріти і в прохолодніших морях, таких як Балтійське море. М’ясо найкраще готувати і їсти в день лову молюсків, але не у всіх є така можливість. Тому належним чином приготовані та заморожені краби все частіше присутні в холодильних камерах. Найціннішим є біле м’ясо із клешнів і безпосередньо панцира.

Крім смаку, краби мають цінні харчові цінності. Їх м’ясо, як і у раків, містить багато корисного білка, і воно легко засвоюється. Крабове м’ясо також низькокалорійне; У 100 г міститься близько 100 ккал. Крім того, м'ясо краба містить вітаміни групи В, особливо вітамін В12, що забезпечує правильний розвиток нервової системи. Крабове м’ясо підтримує пам’ять і концентрацію, сприяючи гарному настрою. 

Креветки

На даний момент креветки - найпопулярніші ракоподібні, які можна зустріти на кухнях українців. Їх численні сорти використовуються при приготуванні різних страв: креветки ідеально підходять для соусів і паст, але вони також чудово поєднуються з супами або основними стравами; наприклад, у поєднанні з макаронами або як самостійний прийом їжі.

Креветки багаті білком. Цінністю є також наявність поліненасичених жирних кислот. Унікальною речовиною креветок є каротиноїд, який має сильну антиоксидантну дію (він знищує вільні радикали, що спричиняють виникнення цивілізаційних хвороб та передчасне старіння).