Якщо на дачі є газон, за ним необхідно доглядати. З іншого боку, ця площа не стане частиною саду або городу. Постає питання про необхідність створювати його і про те, як зробити газон на дачі.

Гарний газон не тільки здатний радувати око, але і зберігає вологість повітря в спекотний літній день.

Дерн допоможе привести краю доріжок в естетичний вигляд. Якщо ви відвойювали грунт у бур'янів або калюж, то гарний газон допоможе не тільки прикрасити, а й зміцнити його. Якщо очистити і підготувати грунт, то на ньому може виростити бур'ян, якщо не засіяти його травою.

Планування газону

Посадка газону - важлива частина оформлення дизайну ділянки. Однак потрібно враховувати, що існують різні їх види. Кожен з них має свої особливості, які необхідно враховувати. Щоб знати, як зробити газон на дачі своїми руками, необхідно провести планування.

При цьому потрібно розуміти, що основу в будь-якому випадку буде складати трава. Однак до неї можна додавати інші види рослин, наприклад, лугові квіти.

Вибір можна зробити з наступних варіантів:

  • Якщо власник вирішить використовувати лугові квіти, то він отримає один з варіантів квітучого лугу. При цьому буде створено окультурений луг, що містить квіти в певній пропорції. В цьому випадку використовуються не тільки злаки, а й вербозілля, деревій, ромашка, маргаритка, конюшина і деякі інші види рослин. Різні часи цвітіння дозволяють насолоджуватися красою такого газону майже весь рік. Його косять рідко - не більше двох разів протягом сезону.
  • Ще один вид називається мавританським орнаментом. В цьому випадку використовуються однорічні рослини. Такий газон не стрижуть. В даному випадку основну роль відводять квітам, а не злакам. Для нього вибирають квіти, які мають тривалий час цвітіння. Для такого виду газонів часто використовують календулу, мак-самосійку, великоквітковий льон, матіоли або волошку. Такий газон виглядає пишно.
  • Це ще один варіант того, як зробити газон на ділянці. Існує можливість використовувати для посіву ґрунтопокривні рослини. При цьому траву взагалі не сіють. Рослини садять рідко і чекають, поки вони самостійно розростуться. Після цього починають формувати газон. Він вимагає істотних витрат часу і праці і зазвичай власники дач таких газонів не роблять.
  • Існує різновид газону під назвою «англійський оксамит». До його складу входять трави, які вважають за краще вирощувати на родючих ґрунтах. За травою потрібен регулярний догляд. Газон має красивий доглянутий вигляд. Якщо господар замислюється, як зробити рівний газон на дачі своїми руками в такому стилі, то він повинен розуміти, що в це доведеться вкласти багато праці.