Ви хочете знати, чи потрібно вам перекладати апостиль? Для початку варто знати, що таке апостиль взагалі. Що він робить? Коли він потрібен?

Апостиль в Києві - це підтвердження справжності нашого документа, виданого певним офісом, і того факту, що ми можемо використовувати його за кордоном. Це означає, що наш документ має силу офіційного документа . Тож він просто має юридичну силу. Завдяки цьому ми можемо використовувати такий документ легально.

Окрім застереження про апостиль, ми можемо також зустріти концепцію легалізації документів. Що таке легалізація? Це другий спосіб засвідчення документів. Він відрізняється від апостилю тим, що останній все ще потрібен після легалізації засвідчення документа. Але це вже зовсім інша історія.

Що варто побачити у пункті про апостиль? Чи всі країни це поважають?

Перш за все, варто знати, коли потрібна легалізація та коли достатньо застереження про апостиль. Все залежить від країни, куди ми їдемо. Якщо ця країна є учасницею Гаазької конвенції від 5 жовтня 1961 року, нам достатньо апостилю. Якщо ні, потрібно буде легалізувати документ. В даний час 117 країн приєдналися до Гаазької конвенції 1961 року. Завдяки конвенції нам не потрібно легалізувати документи. Тому що вона скасовує вимогу легалізувати іноземні офіційні документи.

Хто дає апостиль? У нашій країні це Міністерство закордонних справ. І що доводить цей пункт? Простіше кажучи, апостиль засвідчує, що конкретна особа (посадова особа) чи установа мала право видавати наш документ у певній країні.

Які документи вимагають апостилю?

На які документи поширюється апостиль? Чи може хтось отримати цей пункт? Апостиль потрібно отримати для офіційних документів. Яких саме? Перш за все, на судові, офіційні та нотаріальні документи. Але на цьому не зупиняється. Конвенція також застосовується до офіційного посвідчення, а також до нотаріально засвідченого підпису на приватних документах.

Чому апостиль так важливий?

Без цього ми не будемо мати справу з будь-якими офіційними питаннями. Ні в офісі, ні у нотаріуса. У будь-якому випадку чиновник вимагатиме такий документ від нас. Бо цього вимагають нормативні акти. Жоден нотаріус не діятиме без такого документа. Йому це не дозволено за законом. Тому перед відвідуванням нотаріальної контори варто перевірити, чи повинен даний документ бути засвідчений. Є кілька винятків, які виключають надання цього пункту. Включити цей пункт для деяких документів просто неможливо.