Коли слід вирішити встановити тепловий насос вдома? Чи є таке рішення вигідним? Яка окупність теплового насоса? В умовах зростання цін на вугілля та газ поновлювані джерела енергії стають дедалі популярнішими. Власники односімейних будинків вирішують встановлювати теплові насоси в будинках, які використовують 75% зеленої енергії з навколишнього середовища та 25% електроенергії. Насоси особливо корисні там, де немає можливості обігріти будинок відносно дешевим природним газом.

Як працює тепловий насос?

Теплові насоси обігрівають ваш будинок, змушуючи тепло надходити з області з нижчою температурою в область з вищою температурою. Вони також мають набагато вищий коефіцієнт енергоефективності, ніж традиційні котли або електричне опалення. 

Найпоширеніші типи насосів: вода-вода, земля-вода (грунтовий насос) та повітря-вода (повітряний насос). Власники будинків найчастіше вибирають останні.

Тепловий насос окупиться?

Найбільші відмінності помітні у випадку опалення будинків із використанням електроенергії, зрідженого газу та мазуту. Якщо припустити, що власник будівлі обрав повітряний насос, різниці становлять кілька тисяч гривень на рік, що в наступні роки дає велику економію та швидку віддачу вкладених коштів. 

Відмінності в опаленні будинку повітряно-водяним тепловим насосом виявляються незначними у порівнянні з газовим конденсаційним котлом. Однак пам’ятайте, що тепловий насос https://mycond-heatpump.com.ua/ua/ приносить багато інших переваг разом із меншими витратами на опалення.

Варто також додати, що хоча це найбільш економічне рішення - наземний насос, вартість його придбання та встановлення значно перевищує витрати на повітряний насос, іноді навіть на десятки тисяч гривень.

Скільки коштує тепловий насос?

Витрати на встановлення повітряно-водяного теплового насоса в односімейному будинку залежать, серед іншого, від:

  • його площі поверхні,

  • споживання гарячої води на душу населення,

  • місцеперебування.

Переваги опалення вашого будинку за допомогою теплового насоса

Економте час - насоси працюють автоматично, вам не потрібно додавати паливо або турбуватися про обслуговування.

Турбота про навколишнє середовище - пристрої використовують екологічні, безпечні для здоров’я та відновлювані джерела енергії.

Зручність - системою можна керувати автоматично. Завдяки цьому ви можете регулювати температуру в кімнатах під індивідуальні потреби, зручно сидячи на дивані або лежачи в ліжку.

Безпека - насоси, на відміну, наприклад, від котлів, не представляють пожежної небезпеки. Також немає потреби нести витрати, пов’язані з пожежною безпекою. До того ж, завдяки тепловому насосу, будинок не потребує газової установки.