Минулий 2020-й рік сильно вплинув на російську і світову економіку, зокрема на курс рубля і долара. Це і пандемія коронавірусу, і вибори президента Сполучених Штатів Америки. Що ж чекає на російську валюту у 2021 році?

Обменник https://obmenka.cn.ua/ua/rub-uah пропонує купити російські гроші за вигідним грошовим еквівалентом. Представлена обмінна компанія пропонує вигідний курс валюти та гарантує захист власним клієнтам.

Рубль зміцнить свої позиції у 2021 році

Валютна ситуація в країнах, що розвиваються, починає поступово налагоджуватися, що стосується і рубля. На цей фактор, безумовно, вплине завершення клінічних досліджень вакцини проти Covid 19 і початок масової вакцинації. Згідно зі статистичними даними агентства Bloomberg, яке проводило опитування серед іноземних інвесторів, російський рубль увійшов в топ-3 успішних валют 2021 року.

Директор з інвестицій Стів Якобсон вважає, що російський рубль недооцінюють, і передбачає, що 2021 року він зміцнить свої позиції до 65-66 рублів за долар. Також, на думку експерта, на підвищення курсу рубля вплине попит на нафту і сировинні товари.

Зміцнення позиції валюти припускає і головний аналітик банку «Солідарність» Олександр Абрамов. Він вважає, що, на це впливає стабільна картина світової економіки й налагоджена кредитно-грошова ситуація в провідних країнах світу.

Як відзначають аналітики «Фінама», поступове відновлення світової економіки збільшить попит на ризикові активи, в тому числі на валюти інших країн, що розвиваються, й це сприятиме зміцненню позиції російської валюти.

Рубль очікує девальвація у 2021 році

Також фінансові експерти не виключають варіанту падіння російського рубля. Аналітики «Фінама» відзначають, що на це може вплинути негативна позиція президента США Джо Байдена стосовно Російської Федерації. Старший топ-менеджер інвестиційної фірми «Алго Капітал» Віталій Манжос вважає, що завжди потрібно враховувати екстремальні сценарії розвитку подій. Наприклад, можна керуватися прикладом 2014 року, коли російський рубль почав знижувати позиції в разі несприятливого зовнішньополітичного фону.

Думка громадян з приводу російської валюти

Згідно з проведеними дослідженнями з приводу позицій російського рубля, думки громадян розділилися порівну:

  • 27% вважають, що позиції долара і євро у 2021 році перевищать позначку в 100 руб.;
  • 25% респондентів припускають, що долар опуститися до 70 рублів, а євро до 85;
  • інша частина респондентів планує вкладати ресурси в іноземну валюту.

Усі ці прогнози передбачають поступове відновлення світової економіки. Але варто враховувати, що якщо у світі знову відбудеться чергова криза, то російська валюта знизить власні позиції.