Існує два головних різновиди кальянів — функціональний і той, який грає роль сувеніра. І якщо, вибираючи сувенірну продукцію для будинку, необхідно звертати уваги виключно на індивідуальні смакові переваги, то при підборі багатофункціонального наргіле слід враховувати велику кількість нюансів. Вибір курильного приладу має на увазі суворе дотримання конкретних інструкцій. Завдяки яким курець зможе отримати від даного процесу неймовірну насолоду.

Головні нюанси вибору кальяну

Для того, щоб обрати кальян для досвідченого курця, необхідно врахувати кілька нюансів. Ідеальний наргіле повинен мати наступні параметри:

  • достатній рівень висоти;
  • абсолютна герметичність;
  • нерозбірна шахта, виготовлена з нержавіючої сталі;
  • еластичний шланг, який можна очищати під струменем води;
  • глиняна рівна чаша, що йде в комплекті з пристроєм;
  • прозора колба з високоміцного скла.

Варто відзначити, що якісний кальян служить тривалий період часу. Головна умова безперебійної роботи приладу — дбайливе і акуратне ставлення протягом усього терміну експлуатування.

Основні параметри, що грають роль при виборі кальяну

Перш ніж придбати наргіле, покупець повинен звернути увагу на кілька важливих параметрів.

1. Чаша.

Дана складова кальяну грає головну роль, так як на неї поміщають тютюн. Чаша виготовляється з якісної глини і розташовується у верхній частині курильного приладу. Вибір матеріалу обумовлюється тим, що суміш для куріння в глиняних чашах не перегрівається і не загоряється. Для того, щоб тютюн не потрапив всередину кальяну, перед початком куріння необхідно помістити в чашу невеликий камінь або маленький кульку з фольги.

2. Шахта.

Вважається справжнім серцем наргіле. Має форму порожнистої труби, виготовляється з якісного нержавіючого металу. Найбільш значущий параметр нерозбірної шахти — довжина. Найоптимальніша висота становить від 50 до 70 сантиметрів.

3. Колба.

У цю частину кальяну заливається вода, яка не тільки виконує роль охолоджувача диму, але і зволожувача, що прибирає шкідливі домішки. Головний критерій, який треба враховувати при придбанні курильного приладу — матеріал і маса колби. Кращим вибором буде скляний варіант з важким дном і металевим обідком.

Крім перерахованого вище, важливо приділити увагу шлангу і мундштукам. Гумова трубка повинна мати довжину від 45 до 80 сантиметрів. Що стосується мундштуків, то краще, щоб вони були виготовлені з бамбука, дуба або бурштину. Такий матеріал є не тільки красивим, але і забезпечує надійну герметизацію.