Мирослав Продан, який очолював фіскальну службу України у 2016-2018 рр., Народився 8 жовтня 1979 г. Він ріс у Вінницькій області, в невеликому селі Кукавка. А свою першу вищу освіту за спеціальністю "економіка підприємств" отримав у 2003 році, закінчивши Рівненський інститут слов'янознавства. Пізніше Продан отримав диплом спеціаліста в Університеті Державної фіскальної служби, стартував кар'єру в комерційних структурах і податкових органах. Третю вищу освіту експерт здобув в Одеському регіональному інституті державного управління. Ставши магістром державного управління, він обійняв посаду виконуючого обов'язки Голови Державної фіскальної служби, а трохи пізніше і очолив цю службу.

Робота у ДФС

За час свого перебування на посаді в.о. ДФС, Продан зміг домогтися серйозних успіхів. Зокрема, його команда змогла реалізувати Електронний реєстр відшкодування ПДВ для автоматизації контролю формування податкових зобов'язань. Перевірки, довідки та ряд інших послуг, якими можуть скористатися фізичні особи-платники, були переведені онлайн. А декларації почали оформляти за принципом «Єдиного вікна».

Ще одним гучним досягненням команди Продана став проект e-Receipt. Підприємцям дозволили користуватися сучасними гаджетами: ноутбуками, смартфонами, планшетами, відмовившись від традиційних РРО. Впровадження цього проекту спростило ведення обліку, полегшило роботу підприємців, знизило ряд витрат на експлуатацію та обслуговування техніки.

Одним з актуальних питань роботи ДФС довгий час була боротьба з контрабандою. Тут Продан теж досяг хороших результатів. Через систему Prozorro було закуплено 10 перших скануючих систем. Так, завдяки контролю всіх пропускних пунктів, огляду кожної фури, занесенню їх фотографій в бази, вдалося скоротити обсяги незаконного експорту лісу-кругляка. Саме ця історія стала причиною відкриття справи про незаконне збагачення Продана. НБУ закрив його, не знайшовши доказів. Проте, час уже було упущено, і винні у вивезенні лісу так і не отримали покарання.