При оздобленні інтер'єру ресторану чи кафе варто звернути уваги, з якого боку до приміщення потрапляє світло і куди воно спрямоване. Це слід враховувати при підборі кольорів, щоб створити в закладі бажану атмосферу.

Ознайомитись, як при оздобленні ресторанів чи кафе з кольором та світлом працюють креативні дизайнери студії Partner Design можна за посиланням https://partner-design.com.ua/ua/duzayn-interery/dizayn-restoranu/.

дизайн ресторану

Як колір в інтер'єрі дозволяє досягти різних цілей

Розглянемо прийоми з кольором та світлом, які допомагають створити в особливу бажану атмосферу:

  • Як правило, у закладах швидкого харчування використовують холодні глянцеві стільниці для столів та яскраві кольорові плями, наприклад, червоні, помаранчеві чи жовті. Такі відтінки створюють настрій гостинності і викликають апетит, приваблюють відвідувачів з вулиці, запрошуючи зайти і перекусити. Аналогічна колірна схема підійде для закладів, де люди активно проводять час — караоке-бари, нічні клуби тощо. У відвідувача повинно залишитися відмінне враження від активного відпочинку, а яскравий інтер'єр збільшить відчуття веселощів, динаміки і активності.
  • А от в респектабельних та дорогих закладах, навпаки, частіше використовують більш спокійну кольорову гаму, вводять складні приглушені акценти, наприклад, теракотові, бордові, темно-зелені тони. Все це створює атмосферу релаксу, шику і елітарного відпочинку.
  • Іноді доречно буде використовувати для закладу відтінки однієї гами, наприклад, бежево-коричневі. У цьому випадку на перший план виходять текстури, архітектура, пластика меблів та аксесуарів. Такі інтер'єри теж сприяють максимальному розслабленню та відпочинку.
  • Для темного приміщення доведеться дуже ретельно підбирати кольори. Червоний, помаранчевий, коричневий і чорний як губка вбирають сонячне світло і майже не відображають його. А от світло-зелений, блідо-блакитний, світло-бузковий майже не поглинають світло, повністю відбиваючи його в приміщення.
  • Покриття на підлозі відіграє велику роль в освітленості закладу, оскільки світло з вікна переважно потрапляє на підлогу, а вже звідти відбивається по всій кімнаті. Матове дерево, кераміка або камінь відбивають світло, м'яко розподіляючи його на стіни і стелю. Глянцеві поверхні з дерева чи каміння максимально спрямовують світло на стіни і стелю.

дизайн ресторану

Недосвідченій людині врахувати всі ці нюанси та грамотно їх втілити майже неможливо. Тому, якщо хочете, щоб результат радував і вас, і відвідувачів вашого закладу, оберіть спеціаліста, що добре знається на дизайні комерційної нерухомості.