Кухонні витяжки стали невід'ємною частиною сучасного кухонного інтер'єру. Безліч варіантів дизайну, форми і кольору - все це може заплутати покупця і відвести від головного, а саме від технічних характеристик. Звичайно, хочеться бачити на своїй кухні стильне обладнання, але тільки технічні параметри зможуть забезпечити якісну роботу витяжки та залишити власника повністю задоволеним. Так на що ж звертати увагу при покупці?

По-перше, слід визначити розміри майбутнього обладнання. Для цього потрібно оцінити площу кухні, габарити кухонного гарнітура, площа конфорка. Мініатюрна витяжка для кухні не повинна бути менше, ніж ширина конфорка. Крім того, важлива і висота приміщення, щоб обладнання було закріплено з дотриманням технічних норм.

По-друге, дуже важливо визначитися з продуктивністю. Від цього буде залежати швидкість очищення повітря і усунення запахів їжі. Щоб розрахувати мінімальну продуктивність, досить знайти твір площі кухні і її висоти, а потім помножити отримане значення на 10.

Ще один важливий момент - це наявність фільтрів. Як правило, сучасні моделі оснащені вугільним і жировим фільтром. Вони можуть бути одноразовими, які доведеться часто замінювати, і багаторазовими. Металевий багаторазовий фільтр легко знімається і миється звичайним засобом для миття посуду.

Не варто випускати з уваги кількість режимів роботи. Перевагу слід віддавати моделям з наявністю режимів циркуляції і відтоку. Такі витяжки не тільки очищають повітря через фільтри (режим циркуляції), але і виводять з кухні забруднене кіптявою і гаром повітря (режим відтоку).

Для того, щоб на кухні було комфортно перебувати під час роботи витяжки, бажано звернути увагу на рівень створюваного шуму. Сучасне обладнання при максимальній потужності створює шум до 50 децибел. Але виробники всіляко намагаються знизити це значення, встановлюючи другі вентилятори, антивібраційні прокладки і т.д.