З винаходом перших сенсорних екранів стало зрозуміло, що вони найбільш придатні для організації гнучкого інтерфейсу, інтуїтивно зрозумілого навіть далеким від техніки користувачам.

Базові типи екранів

За попередній період розвитку було створено декілька типів сенсорних екранів, які працюють з використанням різних фізичних принципів визначення місця дотику та використовуються у сенсорних моніторах. На сьогоднішній день універсального рішення так і не знайдено, а більшість моделей використовують усього чотири базових принципи побудови:

  • резистивний;
  • ємнісний;
  • акустичний;
  • інфрачервоний.

Звичайно, існують різновидності конструкцій, але у основі кожної з них закладена одна з вищеназваних технологій.

Основні переваги

Використання сенсорних екранів надає ряд переваг. У першу чергу це зручність користування та економія часу. Інтерактивні довідкові системи торгівельних центрів, банків чи вокзалів, сенсорні панелі у освітніх закладах, квиткові термінали, гральні автомати, медичні прилади, побутова та офісна техніка – область використання цих пристроїв не має меж.

На сайті touch.ua пропонується придбати сенсорні екрани усіх названих видів. Вибір конкретної технології виготовлення залежить від умов використання та принципів роботи пристрою.

AccuTouch – надійність, довговічність, доступність

Резистивні екрани максимальною стійкі до забруднень. Вони спеціально розроблені для роботи в агресивному середовищі, не бояться попадання на поверхню пилу, парів, конденсату та рідин. Витримують до 35 мільйонів дотиків. Використовуються у сфері обслуговування, в якості POS-терміналів та інших областях.

ThruTouch – висока якість і стабільність

Проекційно-ємнісні екрани відрізняються точністю передачі кольору, високою роздільною здатністю та стабільним відгуком. Витримує до мільярда натисків в одну точку. Висока надійність та прозорість. Встановлюються в банкоматах, платіжних терміналах, екранах ноутбуків та смартфонів.

IntelliTouch – максимальна якість зображення та стійкість до механічних пошкоджень

В основу роботи цієї технології закладений принцип поверхнево-акустичних хвиль. Набір мініатюрних п’єзоелементів та відбивачів створюють акустичну хвилю по всій площі. Дотик до нього змінює акустичний малюнок, що дає змогу визначити місце дотику.

Ще одним представником цієї лінійки є антивандальні моделі Elo SecureTouch, захищені надміцним 6-мм склом підвищеної міцності. Вони здатні протистояти грубим ударам важких предметів, тому встановлюються на банкомати, квиткові та лотерейні термінали.

CarrollTouch – максимальна якість зображення

Сенсорні інфрачервоні екрани спеціально розроблені для демонстрації контенту з максимальною якістю. За цим показником їм нема рівних. Використовуються для показу слайдів, фото, відео. Поступаються надійністю другим типам екранів, що пов’язано з коротким терміном експлуатації ІЧ-світлодіодів. Бояться забруднень, пилу та конденсату.

Розробники ще не сказали останнього слова у розробці сенсорних екранів. Технології стають кращими, пристрої якіснішими і надійнішими, але пошуки ідеалу тривають...

Джерело інформації: https://touch.ua/uk