Вибір дробильно-сортувального обладнання не є складним процесом, якщо замовник досить добре ознайомився з технічними особливостями та особливостями експлуатації всіх існуючих установок, призначених для дроблення і сортування різних видів матеріалів за міцністю та твердістю. Умовно виділяють кілька видів агрегатів за виконанням - стаціонарне обладнання, напівмобільне, пересування на колесах і гусеничних стрічках.

Різновиди каменедробілок

Устаткування стаціонарного типу

Стаціонарна каменедробарка встановлюється на заздалегідь підготовленій для її розміщення ділянці. Які підготовчі роботи проводяться? Перш за все, необхідно забезпечити професійне укладання фундаменту для агрегату або опорних конструкцій. Іноді потрібно будівництво спеціального бункера та пандуса до нього.

Головною особливістю такого виду конструкції є те, що відсутні будь-які обмеження, пов'язаними з параметрами, що завантажується. Більше уваги приділяється саме надійності установки металевої конструкції. Проблем із металоємністю конструкції не повинно виникнути, так як це є виправданим, враховуючи її можливості.

Для дроблення каменя на шматок розміром 1,5 м все одно доведеться забезпечити доставку великовагових конструкцій, виділивши на це досить багато часу та коштів. Широкий асортимент різного за призначенням і комплектації стаціонарного обладнання для дроблення і сортування представлений у DSP і Alquezar.

Устаткування мобільного типу

Якщо зі стаціонарним обладнанням більш-менш все зрозуміло, то мобільна техніка має свою специфіку. Її умовно поділяють на транспортуючу та самохідну. Звичайно, її переваги в можливості без істотних проблем переміщаються з однієї локації на іншу в разі потреби.

Транспортуюча техніка відрізняється наявністю спеціального вузла, за допомогою якого спеціалізоване обладнання для дроблення і сортування чіпляється до транспортного засобу для перевезення. Щоб забезпечити готовність пристрою до роботи, слід встановити спеціальні опорні механізми.

У разі відсутності генератора потрібен час і кошти на проведення електроживлення. Якщо мова йде про техніку спеціального виконання, то буде потрібно ще і дозвіл на його перевезення навіть у розібраному вигляді.

Головною перевагою використання транспортуючої техніки каталогу спецтехніки є можливість забезпечити її переміщення з одного місця на інше, тоді як набагато менше уваги приділяється технічним параметрам. До такого обладнання відносяться конусні дробарки виробництва DSP.

Самохідна спеціалізована техніка, призначена для дроблення і сортування, характеризується наявністю гусеничної стрічки, за допомогою якої і здійснюється її переміщення на поверхні. Розробники добре продумали конструкцію, щоб усунути ймовірність переваги на одній із сторін.

Переміщення обладнання здійснюється без будь-яких труднощів, так як немає необхідності приведення її у транспортне положення. Якщо ж потрібно перемістити таку техніку на зовсім іншу робочу площадку, буде потрібно залучення спеціального устаткування. Мобільне обладнання з гусеницями можна знайти у DSP, Keestrack, BAV.

Існує і напівмобільне обладнання, яке є повністю електричним. Його конструкція увібрала в себе переваги стаціонарного та мобільного обладнання. Спеціалізуються на випуску такого виду обладнання такі компанії, як DSP і Alquezar.