Кожного року майстри ювелірної справи здивовують покупців своїми новими, креативними рішеннями і випускають все нові, незвичайні прикраси. Якому виробі у підсумку віддати перевагу, як не розгубитися у морі пропозицій? Експерти ювелірного інтернет-магазину Zlato розповідають тренди сучасною моди, на прикладі золотих жіночих ланцюжків.

Каталоги сучасних магазинів пропонують досить багато різноманітних моделей прикрас, серед яких золотий ланцюжок може обрати будь-який бажаючий: на індивідуальний смак та бюджет.

Різниця чоловічих та жіночих ланцюжків із золота

Золотий ланцюжок

Основна, найбільш помітна різниця полягає у типах плетіння. Всього, на сьогоднішній день, нараховується три типи основних плетінь:

 1. Бісмарк. Така в’язка включає у себе ланки, які додатково складаються із по різному направлених колечок.
 2. Панцирне. У цьому плетінні ланки з’єднуються один з одним у єдиній площині;
 3. Якірне. Ланки цього типу переплетень нагадують зовні якірний ланцюжок. Вони з’єднуються один з одним під кутом у дев’яносто градусів.

Як правило, всі складні плетіння виконуються майстрами ювелірної справи вручну. Крім того, кожен із зазначених вище плетінь може бути представлений у різноманітних варіантах:

 • Колосок, лисячий хвіст та арабіка;
 • Ралло, у якому ланки мають вигляд кола. Вони були популяризовані завдяки будинку Chopard.
 • Ромб, що має ланки у вигляді ромбу та Лав, де кожна ланка виконана у формі сердечка.
 • Корда та Пітон.
 • Гарібальді — ланки попарно з’єднані у цілий ланцюжок.
 • Нона або бабусине плетіння;
 • Фігаро — всі ланки мають різні розміри.
 • Равлик — має закручені ланки, шо нагадують панцир равлика.
 • Сінгапур — перекручений у спіраль, снейк — схожий на змійку і так далі.

Трохи подробиць про сучасні тренди золотих прикрас

Класично вважається, що більша частина плетіння бісмарк є чоловічими виробами, а панцерні — жіночими. Що ж стосується плетіння якірного типу, то воно актуальне як для жінок, так і для чоловіків.

золоті ланцюжки

Особливої популярності серед жіночої статі мають різноманітні фантазійні ланцюжки із золота, що вважаються поточним трендом ювелірної моди. Вони втілюють у собі декілька поєднань різнокольорових відтінків металів, незвичайних плетінь, багатошаровості, а також інкрустації дорогоцінними та напів коштовними каменями.

Експерти інтернет-магазину Злато наголошують, що якщо ланцюжок поєднується із підвіскою, варто брати до уваги їх співвідношення у кольорі, вазі та розмірі. Вся справа в тому, що на масивному ланцюжку маленька підвіска буде ледь помітна, та навпаки, на тоненькому ланцюжку масивна підвіска буде безглуздою. Крім того, сьогодні дозволяється носити різні прикраси (кільця, сережки, браслети, підвіски та ланцюжки) із різних комплектів.