Лікування хімічної та психологічної залежності при наркоманії

Наркоманія є психосоматичних захворюванням, що вражає не тільки психіку, але і організм людини. Тому ефективна боротьба з нею повинна бути комплексною, що об'єднує в собі медикаментозні і психотерапевтичні методи. Таке професійне лікування наркоманії в Харкові на умовах дотримання суворої політики конфіденційності пропонує всеукраїнський центр «Сім доріг».

Медична та психологічна допомога при наркоманії

Медична допомога

Лікування наркотичної залежності незмінно починається з надання пацієнтові медичної допомоги. Стан болісної ломки, знайоме кожному наркоману, неможливо подолати самостійно. Воно несе потенційну загрозу здоров'ю пацієнта, а також оточуючих його людей, адже залежна людина готова піти на все, аби отримати чергову дозу штучного допінгу.

Зняття абстинентного синдрому проводиться за допомогою детоксикації. Фахівці використовують для цих цілей медикаментозні препарати, індивідуально підібрані крапельниці, вакцини та розчини, що дозволяють максимально швидко стабілізувати стан хворого і вирівняти його психологічний фон.

Повноцінне очищення організму від залишків наркотику і токсинів займає близько 2 тижнів і проводиться в стаціонарних умовах під наглядом фахівців. У цей час пацієнти не тільки приймають назначені їм ліки, а й дотримуються дієти, проходять курс вітамінотерапії, займаються спортом, відвідують баню або сауну.

Не варто забувати про те, що тривале вживання наркотиків підриває здоров'я і руйнує внутрішні органи, системи. Тому при потраплянні в клініку, пацієнти проходять комплексне обстеження, на підставі результатів якого для них розробляється терапевтичний курс, а потім проводиться лікування супутніх захворювань і наслідків наркотичної залежності.

Консультація безкоштовна

+380 (96) 765 35 77

+380 (99) 527 59 60

Психологічна допомога

Ключову роль в лікуванні наркотичної залежності відіграє системна психологічна реабілітація. Для її проведення фахівці застосовують такі методи:

 1. Психологічні консультації.

 2. Арт-терапія.

 3. Індивідуальний і колективний психоаналіз.

 4. Трудотерапія.

 5. Заняття в групах взаємодопомоги.

 6. Гештальт-терапія.

 7. Програма «12 кроків».

 8. Когнітивно-поведінкова терапія.

 9. Релаксація.

 10. Сімейний психоаналіз.

 11. Раціонально-емоційна техніка.

 12. Кінезіотерапія.

 13. Аутотренинг.

Лекції та семінари, культурно-масові заходи, заняття спортом і творчістю, тренінги, майстер-класи сприяють духовному зростанню і особистісному розвитку реабілітантів, розкриття у них нових здібностей, талантів, без яких досягнення стабільної ремісії при наркотичної залежності неможливо.

Соціальна адаптація колишніх наркозалежних

Завдання фахівців полягає не тільки в тому, щоб позбавити наркозалежну людину від її хворобливої пристрасті, але і в підготовці до повернення у звичне середовище, максимально швидкої адаптації в соціумі. Програма ресоціалізації, що включає в себе психологічну допомогу, поетапну соціальну підтримку, сприяння в професійній реалізації і працевлаштуванні, дозволяє домогтися цих цілей і практично виключити ризики рецидиву після завершення курсу і повернення пацієнта з клініки додому.

Наркологічний центр «Сім доріг» у Харкові пропонує тільки анонімне лікування наркотичної залежності, без постановки на облік. Пацієнтам доступні такі послуги, як примусове лікування за допомогою методу інтервенції, виклик наркологів та психологів на будинок в цілодобовому режимі.

За більш детальною інформацією ви можете звернутися на офіційний сайт центру «Сім доріг» https://sevenroads.org.ua/uk/kharkiv .