Розвивати дитину необхідно з раннього віку – дитячий мозок відмінно засвоює інформацію. Однією школи недостатньо, адже тут малюки отримують тільки загальні відомості про навколишній світ. Важливо знайти додаткові курси, які дадуть актуальні знання. Сучасний тренд – раннє програмування. Поступово напрямок трансформується з особистих пріоритетів батьків в обов'язковий пункт загальної освітньої програми. Це світова практика, розвинені держави прагнуть навчити дітей молодшої школи програмуванню.

Проект Everest докладно розповідає про проблеми, пов'язані з утворенням системи і говорить про перспективи галузі. Так, до недавнього часу не існувало шкільного курсу, який би міг познайомити дітей з основами. При цьому усвідомлення важливості комп'ютерів прийшло до світової громадськості ще  в 1960-х. Навіть зараз не вдається повною мірою надати у рамках навчальних програм весь спектр інформації. Технології постійно розвиваються, що змушує коригувати курс.

Є й інша проблема – нестача кадрів, здатних навчати дітей, професійно взаємодіяти з технологіями на різних рівнях.

Згідно з дослідженнями, відсоток залучених до процесу програмування школярів в рамках навчальних програм невисокий. Цей показник коливається 1 до 40%. Залежить він від держави і його соціальної політики.

При цьому запит на раніше програмування є. У IT-індустрії відмінні перспективи. З кожним роком все більше держав змінюють шкільні програми, включають в них уроки програмування.

У числі країн, які вже залучені в процес – Канада, Китай, США, Сінгапур, Південна Корея, Австралія. Міняють шкільну програму в державах Євросоюзу – Великобританії, Кіпрі, Італії, Португалії та ряді інших держав. Додаються не тільки навчальні години – постійно розробляються нові курси, які враховують сучасний контекст. Прогресивні держави активно залучають до процесу фахівців сфери IT, які діляться своїм досвідом.

Сприймати раннє програмування для дітей слід як фундамент IT-культури. Такі знання роблять молоде покоління конкурентоспроможним. Перед дітьми відриваються різноманітні напрямки, в рамках IT-ринку. Потреба в програмістів тільки зростає. Це дозволяє молодим фахівцям заробити пристойні гроші, працюючи в штаті великих компаній або займаючись фрілансом.

IT-освіта – це інвестиція не тільки в молоде покоління. Це вклад в майбутнє держави. Сьогодні кожна держава здатна стати передовою за рахунок використання сучасних технологій.