Запитайте у фахівців з альтернативної енергетики: чи можна створити білі сонячні панелі, які будуть працювати нарівні з традиційними? Більшість з них скаже ні. Їх доводи ґрунтуються на тому, що це неможливо, оскільки в світло буде відбиватися, що суперечить самої технології ефективних сонячних батарей. У швейцарській компанії Solaxess подбали про архітекторів та довели, що це можливо, зберігши при цьому високий ККД.

Еко Електрика - екологічна енергетика майбутнього

В Solaxess одночасно намагаються знайти рішення наступних завдань: виробництво дешевої електроенергії та естетичний вигляд фасадів будівель. Їх продукція повинна відповідати як вимогам архітекторів, і власникам нерухомості, і виробникам сонячних батарей. Інженерам компанії, у співпраці зі Швейцарським центром електроніки, вдалося створити білу плівку для сонячних батарей та знайти компроміс, який раніше вважався неможливим.

Спеціальна плівка наділена властивістю відбивати тільки видиму частину світла, а для перетворення фотонів в електроенергію використовується інфрачервоне випромінювання. Цей спектр не сприймається оком людини, а біле забарвлення панелі практично не впливає на продуктивність системи.

Еко Електрика - екологічна енергетика майбутнього

Компанія вже може похвалитися декількома досягненнями. Після перемоги в 2016 році в конкурсі стартапів від страхової компанії Zurich Insurance в категорії «Будівництво та житло» і отримання в 2017 році міжнародної премії за версією журналу PV- Magazine за інновації в області збереження енергії, у 2018 Solaxess стала фіналістом премії стартапів SUD (Start-Up Durable). Ініціатором стала газета «Le Temps» за підтримки холдингу Romande Energie. За результатами голосування читачів та інтернет-користувачів, а також вердикту експертного журі, компанія Solaxess в результаті отримала найвищу оцінку.

Інновації від Solaxess вже зараз можна побачити в справі. Зовсім недавно був реалізований проект по установці білих сонячних батарей на фасаді будинку в містечку Будри, на південь від Невшателя (місто в Швейцарії, на Невшательском озері, адміністративний центр кантону Невшатель). 32 панелі повинні були гармонійно вписатися в загальну стилістику будівлі та забезпечити електроживленням всі приміщення та тепловий насос. Все це вдалося реалізувати завдяки використанню спеціальної білої плівки. За попередніми підрахунками, сонячні панелі будуть видавати 2 900 кВт*год на рік і забезпечувати жителів не тільки електроенергією, а й теплом.

Нагадаємо, в Бельгії йде робота над створенням сонячних панелей, здатних виробляти водень і обігрівати приміщення. Поки все перебуває на стадії випробувань, але цього проекту вже пророкують велике майбутнє.