Тест ДНК на батьківство– єдиний метод визначити, чи є чоловік біологічним батьком дитини. Років 20 років тому сучасні технології ще не були доступні, використовували метод визначення батьківства за групами крові, за якими можна тільки виключити батьківство, але ніяк не підтвердити.

Зараз наука дозволяє не тільки точно встановити або виключити батьківство, а й зробити це неінвазивно, ​​в домашніх умовах. Тест на батьківство аналізує певні ділянки аутосомних хромосом, які дитина отримує від обох батьків, 50% від батька і 50% - від матері. Вчені-генетики точно визначають, чи отримав дитина генетичну інформацію від батька. Таким чином, для проведення тесту на батьківство необов'язково участь матері - точність висока і без неї. У разі підтвердження батьківства ймовірність батьківства більш 99,9%, а в разі виключення батьківства - 0%.

Причини для аналізу ДНК на батьківство

1) Сумніви в біологічному батьківстві дитини.

2) Встановлення батьківства в судовому порядку, для стягнення аліментів або отримання спадкових прав.

Як зробити аналіз ДНК на батьківство в м. Кам'янець-Подільський Хмельницької області

Для тесту на батьківство стандартним матеріалом є букальний епітелій - мазки з внутрішньої сторони щоки на ватяних паличках. Але можливо і виконати тест ДНК за іншими зразками - плями крові, нігті, недопалки, вушна сірка, зубна щітка, бритва, і багато інших.

Варіант 1. Зразки можна взяти самостійно вдома і відправити в медико-генетичний центр "Мама Папа" до Києва. Також, можна замовити спеціальний набір, але лабораторія приймає і звичайні ватяні палички. Навіть якщо щось зробите неправильно, і матеріалу буде недостатньо, або він буде забруднений, перездача буде безкоштовною.

Варіант 2. Приїхати з Кам'янця-Подільского можна до Києва. Кваліфікований медичний персонал візьме зразки. Приїхати особисто необхідно, якщо результат ДНК-тесту передбачається використовувати в суді або в посольстві. В такому випадку відбувається ідентифікація особистостей учасників, і тест ДНК матиме законну силу.

Термін аналізу ДНК - від 8 до 10 робочих днів, але за додаткову плату можна прискорити виконання аналізу.

Результат тесту ДНК може вплинути на ваше життя.Довіряйте тільки медичним центрам, з ліцензією МОЗ.