Нержавіюча сталь - це різновид легованої сталі, яка стійка до корозії за рахунок вмісту хрому - 12% та більше. У присутності кисню утворюється оксид хрому, який створює на поверхні сталі інертну плівку, що захищає виріб від несприятливих впливів. Сучасний ринок може запропонувати замовити будь-який виріб та різні марки нержавіючої сталі для застосування в самих різних галузях промисловості.

Не кожна марка нержавіючої сталі демонструє стійкість плівки до механічних та хімічних пошкоджень. Хоча плівка відновлюється під впливом кисню, були розроблені спеціальні марки нержавіючої сталі для застосування в агресивних середовищах.

Популярні марки сталі

В Україні розвинена сталеливарна промисловість та існують власні позначення для марок сталі, проте найпопулярніші марки мають зарубіжні аналоги. Це сталі так званих 300-ї та 400-ї серій, які відрізняються високими характеристиками корозійної стійкості, стійкості до агресивних середовищ, пластичності та міцності. Вони практично універсальні і застосовуються для виробництва найрізноманітнішої продукції - від медичних інструментів до великих будівельних конструкцій. 200-а серія поступово наздоганяє їх за популярністю, за рахунок вигідного співвідношення ціна-якість.

Види сталі 300-ї серії

Це сама універсальна нержавіюча сталь, властивості якої забезпечують їй незмінно високий попит на ринку.

AISI 304 (08Х18Н10)

Затребувана у всіх галузях промисловості, однак, здобула славу «харчової». Її хімічний склад і властивості роблять її найбільш придатною для застосування в харчовій промисловості. Вона легко піддається зварці, показує високі характеристики корозійної стійкості в агресивних середовищах. Її також часто вибирають для хімічної, фармацевтичної, нафтової та текстильної промисловості.