Багато українців вважають, що придбавши пластикову ялинку, вони підтримують екологію. Насправді ж, окрім вигоди самим покупцям несправжні ялинки ніякої користі для природи не приносять.

А от спеціально вирощена новорічна красуня екологічно безпечна, дає прибуток лісовим підприємствам для розвитку, та й, купивши у горщику, її ще й можна висадити в природу.

Ялинки роблять свій внесок в очищення повітря і його насичення киснем. Виробництво ж однієї пластикової ялинки приносить шкоди більше, ніж загибель кількох справжніх дерев. На її виготовлення витрачається багато природних ресурсів. А вуглецевий слід від двометрової штучної ялинки становитиме близько 40 кілограмів парникових газів. Часто штучні деревця виробляють з пластику, що містить хлор. Такий пластик не піддається переробці. Це також наносить шкоду навколишньому середовищу як під час виробництва, так і під час утилізації.

Ліс – відновлювальний ресурс. Лісівники головні атрибути новорічних свят вирощують на спеціально відведених для цього плантаціях. Ялинки для реалізації також заготовляють під час рубок догляду за лісом. Такі способи мінімізують шкоду для навколишнього середовища. На плантаціях вирубують ялинки, а на їхнє місце саджають нові, щоб через кілька років знову “зібрати врожай”. Навіть той короткий час, поки ялина росте, вже благотворно впливає на екологію. До того ж моложе деревце виділяє на 25 % більше кисню.

Хвойний аромат приємний та корисний. Жива зелена красуня виділяє велику кількість фітонцидів, які чудово очищують повітря від шкідливих бактерій. Шпилькові дерева виділяють в повітря ефірні олії, які мають бактерицидну дію і використовуються для профілактики респіраторних захворювань та дезінфекції. Хвоя багата аскорбіновою кислотою, яка підтримує імунітет.

 Після свят, якщо спалити ялинку, викидів в атмосферу буде менше, а подрібнена в тріску і розсипана по саду вона стане добривом. Крім того, чи не в усіх містах відкриваються спеціальні пункти прийому живих ялинок на переробку.

Також ялинку, яка вже "відсвяткувала" можна використовувати як корм для тварин в зоопарках, зварити мило чи зробити відвари.

Звісно, яку ялинку обирати - вирішувати тільки Вам. Ми ж бажаємо гарних і спокійних свят.