Запас фасованої води

Насамперед, слід подбати про запас фасованої (булильованої) питної води з тривалим терміном зберігання (від виробника, продукцію якого Ви обираєте).

Але:

  • ні в якому разі не запасайтеся водою в бутлях чи пляшках, які зберігаються на сонці, адже під дією прямих сонячних променів або високої температури вода насичується шкідливими домішками з тари (особливо це стосується тонкої полівінілхлоридної тари та ПЕТ – пляшок та бутлів);
  • намагайтеся взяти найсвіжішу - з недавнім терміном випуску (бо невідомо де і за яких умов вона зберігалася місяцями). Термін зберігання її - відповідно до зазначеного виробником на етикетці.

Важливим є місце зберігання запасу води вдома!

Аби довше питна вода залишалась безпечною, не псувалась та зберігала свої природні властивості, весь її запас (і фасовану з магазину, і власноруч набрану з: водопровідного крана, колодязя, джерела, бювету, пунктів розливу) зберігайте в прохолодному, сухому місці, захищеному від попадання прямих сонячних променів, в закритій тарі.

Не менш важливим є і термін зберігання!

Слід пам'ятати, що термін зберігання питної води:

  • колодязьної, джерельної, води з бювету, з пунктів розливу - 24 години;
  • водопровідної води - 48 годин;
  • води з глибоких свердловин - до 3-х діб (але за умови дотримання зазначених вище вимог до зберігання).

Отже, запаси такої води потрібно оновлювати!

Вимоги до тари

Найоптимальнішою тарою для зберігання води для пиття залишається чиста скляна та емальована, годиться керамічна тара, підходить також "нетонка" пластикова тара багаторазового використання:

  • бутлі, глечики, пляшки, відра мають бути легкодоступними для миття, адже внутрішні стінки їх при тривалому зберіганні води ослизають (внаслідок дії мікробів, які завжди є у воді);
  • мити тару ліпше харчовою содою чи гірчицею (аби залишки синтетичних миючих засобів не засвоїлися водою).

Не рекомендується використовувати для запасу питної води фляги, каністри з сумнівного пластику, особливо, якщо вони призначені для зберігання технічних речовин, пального або мають інтенсивний запах (що завжди свідчить про токсичність матеріалу). Вода з такої тари безпечною не буде.

Лайфхаки в разі екстремальних ситуаціях під час війни

Давніший запас води, ніж добової - тридобової давності, в домашніх умовах можна знезаразити:

  • кип'ятінням тривалістю – не менше 5-и хвилин;
  • срібними предметами домашнього вжитку (до прикладу, опустити в ємність з водою чисту срібну ложку);
  • слабким розчином "марганцівки", яка раптом ще віднайдеться у вашій аптечці (як в польових умовах), а ще деякі фахівці рекомендують обгорнути чистим відрізом марлі чи бинту та опустити в ємність з водою кілька таблеток активованого вугілля (сорбенту).

До речі, не бійтеся вживати без кип'ятіння водопровідну питну воду з нашого Кам'янець-Подільського міського водогону. Адже, моніторинг її безпечності проводиться нами систематично (до того ж, проби для досліджень відбираються в різних точках мережі міста, а також з резервуару чистої води поверхневого водозабору р. Дністер та артезіанських свердловин підземних водозаборів).