Для мешканців

При перейменуванні вулиці на якій зареєстрована особа відмітка у паспорті наразі не робиться.

Зміна назви вулиці здійснюється автоматично під час обміну паспорта чи зміни прізвища, тобто коли виникає безпосередня потреба.

Документи, що засвідчують право власності на нерухомість, залишаються чинними у випадку зміни назви вулиці, на якій вони розташовані.

У випадку перейменування вулиці, на якій розміщена нерухомість, українським законодавством не передбачена необхідність внесення змін до документа про право власності на нерухоме майно (свідоцтво про право власності / право на спадщину / договору купівлі-продажу / дарування тощо).

У разі потреби, власник майна, стосовно якого відбулися зміни, має право звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про реєстрацію права власності (перереєстрація) у разі якщо право власності на майно зареєстровано до 1 січня 2013 року (під такими потребами розуміють, наприклад, необхідність купівлі-продажу чи дарування нерухомості).

Якщо власник бажає продати, подарувати або передати у спадок свою нерухомість, у документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва вулиці.

Щодо юридичних та фізичних осіб

Зміна відомостей про місцеперебування юридичної особи та фізичної особи-підприємця підлягає державній реєстрації відповідно до Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Перейменування вулиці місцеперебування юридичної особи - є зміною місцеперебування юридичної особи. А це передбачає необхідність внесення відповідних змін в установчі документи, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повідомлення банківських установ і контрагентів про зміну реквізитів у чинних договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо.

Водночас законодавство не встановлює граничних термінів для проведення зміни відомостей щодо місцеперебування, а отже, суб'єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.

Зауважимо, що у такому випадку адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів, тобто це безкоштовно.

Про зміну назви вулиці повідомляються всі державні органи, соціальні служби тому вони мають приймати документи як із новими назвами у адресах, так і зі старими. Усі реєстри громадян мають бути приведені у відповідності до нових назв, певний час там паралельно "співіснуватимуть" старі та нові назви.

Консультації, пов'язані з переоформленням у зв'язку зі зміною назв вулиць, вам зможуть надати за телефонами:

  • +380(3849)5-16-10 - служба містобудівного кадастру Департаменту містобудування та архітектури Кам'янець-Подільської міської ради;
  • +380(3849)5-18-90 - відділ реєстрації місця проживання;
  • +380(3849)5-02-75 - управління державної реєстрації.