В Україні збільшили мінімальний розмір аліментів

Народні депутати прийняли Закон України "Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо збільшення мінімального розміру аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім'ї та родичів)", що збільшує розмір аліментів та тимчасової державної допомоги на утримання дитини.

Закон удосконалює законодавчі положення та усунуває дискримінаційні розбіжності, що виникли в статтях 181 та 272 Сімейного кодексу.

Згідно із Законом, якщо:

  • місце проживання чи перебування батьків невідоме;
  • батьки ухиляються від сплати аліментів;
  • батьки не мають можливості утримувати дитину

… дитині призначається тимчасова державна допомога з урахуванням матеріального стану сім’ї, у якій виховується дитина, При цьому ця сума має становити не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Як стягнути аліменти, якщо боржник проживає за кордоном?

виплати передбачається здійснювати за рахунок коштів Державного бюджету України.

Окрім того Закон вносить зміни до частини 2 статті 272 Сімейного кодексу України, згідно з якими "якщо позов пред'явлений не до всіх зобов'язаних осіб, а лише до деяких з них, розмір аліментів визначається з урахуванням обов'язку всіх зобов'язаних осіб надавати утримання". При цьому сукупний розмір аліментів на одну дитину має бути необхідним та достатнім для забезпечення її гармонійного розвитку і має становити не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Також у Законі вказується, що мінімальний рекомендований сукупний розмір аліментів на одну дитину "становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Відповідальний за розділ
Книш Маргарита
Журналісти сайту 3849.com.ua до ваших послуг.

Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Кам'янця-Подільського більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
Телефон: +380977061073
Хочете додати 3849.com.ua на головний екран і бути в курсі новин?