Відповідно до статті 10 Житлового кодексу України громадяни зобов’язані дбайливо ставитись до будинку, в якому вони проживають, використовувати жиле приміщення відповідно до його призначення, додержуючись Правил користування жилими приміщеннями.

Сходинкові площадки і марші житлового будинку є одними із багатьох конструктивних елементів багатоквартирного будинку, які потребують догляду і утримання їх в належному санітарному і технічному стані мешканцями (орендарями) будинку.

Відповідно до Житлового кодексу України громадяни зобов'язані додержуватись чистоти і порядку в під'їздах, кабінах ліфтів, на сходинкових клітках і в інших місцях загального користування.

У випадку виникнення необхідності проведення поточного ремонту сходинкових площадок та маршів житлового будинку, що викликана пошкодженням частин будинку, інженерного обладнання або зв'язана з капітальним ремонтом будинку чи його конструктивних частин, цей ремонт провадиться наймодавцем (житлово-будівельним кооперативом, управителем) або за його рахунок.

Мешканці квартир багатоквартирного будинку за домовленістю мають право встановлювати за узгодженням порядок і черговість прибирання сходинкових площадок і маршів в будинку.

Крім того, відповідно до Типових норм часу та норми обслуговування для робітників і виробничого персоналу, зайнятих утриманням житлового фонду, ці послуги можуть надавати робітники і виробничий персонал, який зайнятий виконанням робіт із санітарного утримання домоволодінь (працівники управителя будинку, ОСББ та інші).