Набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України" від 28 серпня 2021 р. № 1836, яким продовжено до 1 жовтня (раніше – 1 вересня) перехідну модель впровадження е-лікарняних.

Також змінами до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України передбачено, що:

– медичне свідоцтво про народження (ф. № 103/о) та медичний висновок про народження дитини формуються та видаються протягом доби з народження дитини після проведення первинного огляду новонародженого;

– у разі недоступності електронної медичної інформаційної системи, або неможливості обміну даними між електронною медичною інформаційною системою та центральною базою даних системи через їх технічну несправність, або у разі відсутності відповідної технічної можливості в системі, медичні працівники зобов’язані внести медичні записи, записи про направлення та рецепти до Реєстру після усунення відповідної технічної несправності або після появи відповідної технічної можливості в системі у термін, визначений технічними вимогами до електронної медичної інформаційної системи для її підключення до центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я, затвердженими НСЗУ;

– до 1 жовтня 2021 р. листок непрацездатності вважається виданим через 5 днів після дати закриття листка непрацездатності.

Повідомляється у МОЗ. Окрім цього, передбачено порядок надання відомостей із електронної системи охорони здоров’я через Портал "Дія".