Сьогодні ощасливимо Вас новою судовою практикою та черговим механізмом. Поговоримо про дорожні знаки!

Як ми всі знаємо, дорожній знак 3.34 "Зупинка заборонена" забороняє зупинку і стоянку транспортних засобів. Повідомляє пресслужба "Адвокат права".

Та є ще одна дуже важлива інформація. Відповідно до вимог 10.9.6 Національного стандарту ДСТУ 4100-2014, табличку 7.2.4 "Зона дії" потрібно застосовувати тільки зі знаком 3.34. У разі розміщення знаків на стояках таблички 7.2.2-7.2.4 потрібно розміщувати під знаком. У разі розміщення знаків на консольних опорах – таблички потрібно розміщувати збоку від знаку (праворуч або ліворуч) так, щоб знак містився ближче до середини проїзної частини.

Також, дуже важливо, щоб знак було добре видно: дорожні знаки повинні бути видимими на відстані не менш як за 100 метрів за напрямком руху та розміщеними не вище 6 м над рівнем проїзної частини.

Коротко по фабулі далі.

Інспектором поліції винесено постанову про накладення штрафу на водія. Підставою для штрафу стала зупинка таки в зоні дії дорожнього знаку п. 3.34 "Зупинка заборонена". Водій не розгубився, оскаржив постанову, долучив до позовної заяви фотографії знаку і ось яку практику маємо.

Вказані фотографії, підтверджують розміщення таблички 7.2.4 таким чином, що не забезпечує учасникам дорожнього руху можливості його добре бачити. Фотографії підтверджують, що знак закритий від учасників руху перешкодою у вигляді дерева. Отже, вказаний дорожній знак не видно з тієї відстані, яка відповідно до вимог ПДР повинна забезпечити можливість виконання вимог знаку учасниками дорожнього руху.

Вказані обставини Є ПОРУШЕННЯМ ВИМОГ 10.9.6 Національного стандарту України "Безпека дорожнього руху ДСТУ 4100-2014".

Суд зробив висновок, що водій не несе відповідальність за порушення вимог дорожніх знаків, які встановлено з порушенням стандартів.