Не будемо тягнути кота за хвіст: ФОП цілком може отримати лікарняний, крім того, такий ФОП має право, на отримання від Фонду соціального страхування України відповідні виплати, оскільки є особами, які підлягають страхуванню.

Деякі питання щодо сплати ЄСВ

Відповідно до статті 18 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування", крім ФОП, особами, які підлягають страхуванню так само є особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Повідомляє пресслужба "Адвокат права".

Так, допомога по тимчасовій непрацездатності,  тобто неможливості здійснювати свою діяльність, надається такому ФОП у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату доходу такого ФОП, в разі настання в нього, зокрема, одного з таких страхових випадків:

  • неможливості здійснювати свою діяльність на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, які не пов'язані з нещасним випадком на виробництві;
  • необхідності догляду за хворою дитиною;
  • необхідності догляду за хворим членом сім'ї.

Єдиний податок та єдиний внесок: скільки сплачувати у 2021 році?

Водночас потрібно розуміти, що перші 5 днів хвороби для ФОП, так як ФОП фактично сам є роботодавцем, Фондом сплачувати не будуть, а відповідні виплати передбачені тільки з (включаючи) 6-го дня. 

Для того, щоб отримати відповідну виплату необхідно буде отримати копію листка непрацездатності, завіреного закладом охорони здоров'я, який його видав ФОП.

Чому у реєстрації ФОП вам можуть відмовити?

При цьому, в графі "місце роботи" такого листа потрібно вказати, що це саме ФОП, і вказати його прізвище та ініціали.

Після цього необхідно буде звернутися в територіальний орган фонду за місцем реєстрації з наступним пакетом документів:

1) заява-розрахунок;

2) завірений установою охорони здоров'я листок непрацездатності;

3) довідка зі своєї податкової про відсутність боргу по сплаті ЄСВ, докази сплати ЄСВ (квитанції, банківські виписки тощо);

4) письмове повідомлення з реквізитами банківського рахунку, на який буде проведена відповідна виплата (рахунок особи як ФОП для цього не підходить, потрібен саме рахунок фізособи).