Щоб купити 1 тисячу доларів тепер не обов'язково приносити з собою еквівалент цієї суми в гривні, достатньо сплатити покупку картою. 

НБУ продовжує валютну лібералізацію. Нові правила зафіксовані в постанові №62 і набули чинності 30 червня. Повідомляє пресслужба "Адвокат права".

Важливе нововведення для фізосіб — можливість купувати готівкою валюту безготівково. Це означає, що людям тепер необов'язково подавати в касу банку пачки готівкової гривні, можна провести операцію за допомогою банківської карти через термінал на касі. Також можна продати безготівкову валюту з подальшим зарахуванням коштів у гривні на свій картковий рахунок.

Спростили і покупку дорогоцінних металів. Йдеться про можливість купівлі-продажу золотих і срібних злитків за гривневу безготівку.

Клієнтам також не потрібно буде надавати документ про джерело походження готівки на покупку металів, оскільки вони ідентифіковані банком. 

Ще одне нововведення — дозвіл інвестувати у закордонні акції через українського брокера. Щоправда, ліміт на рік залишається незмінним — €200 тисяч. Ідея сьогоднішніх розробок банків і фінорганізацій полягає у тому, щоб дати пересічному українцеві можливість купити акції, наприклад Apple, не виходячи з дому. До прийнятих НБУ змін фізособи у межах е-ліміту (€200 тис. на рік) могли купувати цінні папери або безпосередньо через іноземного брокера, або через компанії з управління активами.