Верховній Раді запропонували встановити адміністративну відповідальність за порушення правил дорожнього руху особами, які керують самокатами.

Про це свідчить зареєстрований в парламенті законопроєкт №5732 від 05 липня 2021 року "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення правил дорожнього руху особами, які керують самобалансуючими транспортними засобами обладнаними електродвигунами (електросамокат, сігвей, сегвіл, гіроскутер)".

Насправді ж, суди вже давно штрафують водіїв самокатів. Пригоди, які трапляються з власниками самокатів вже стали предметом судової практики. Повідомляє пресслужба "Судово-юридична газета".

Чи є гіробордист учасником дорожнього руху?

Розглянувши справу чергову справу, суд ухвалив обвинувальний вирок – водійку самоката визнали винною в порушенні правил на транспорті (стаття 291 Кримінального кодексу України), проте її звільнили від покарання у виді року позбавлення волі, встановивши іспитовий строк тривалістю 1 рік.

Строки оскарження постанови про адміністративне правопорушення

Чи, наприклад, суддя Голосіївського районного суду міста Києва по справі визнав водія самоката винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого стпттею 124 КУпАП. Проте провадження у справі за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП, закрили у зв’язку з малозначністю, обмежившись усним зауваженням.