Закінчуються обмеження, пов’язані з весняно-літньою забороною на лов водних біоресурсів. 

Завершення весняно-літьої заборони не означає вседозволеність. Повідомляє пресслужба Хмельницького рибоохоронного патрулю.

Рибалки-любителі повинні чітко дотримуватися Правил любительського і спортивного рибальства, зокрема, не застосовувати заборонених знарядь лову (вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї, промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів).

У цей літній період на водоймах загального користування дозволяється вилов риби громадянам з берега та з човна вудками усіх видів, із загальною кількістю гачків не більше п’яти та спінінгом. Норма вилову риби – 3 кг за добу на одну особу.

Щодо добування раків, то любителям раків теж "зелене світло". З 1 липня дозволено добування цих безхребетних, алетакож потрібно дотримуватися норм вилову - дозволено ловити одній особі за одну добу перебування на водоймі не більше 30 шт. раків на загальних водоймах та не більше 50 шт. на водоймах, де впроваджене платне рибальство.

Лов раків дозволяється:

  • ручним збиранням;
  • раколовкою - "хапкою" з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм;
  • волосінню з приманкою і рогаткою;
  • "розщіпом" - не більше п'яти снастей на ловця.

Допустимий розмір раків від 10 см. - вимірюється від лінії з'єднання середини очей до кінця хвостових пластин.

Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, лов річкових раків забороняється:

- у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

У разі виявлення порушення заборони порушники будуть притягуватися до адміністративної чи кримінальної відповідальності. А також відшкодовуватимуть збитки за один екземпляр водних біоресурсів, згідно з діючими Таксами. А саме: судак – 510 грн, сом – 425 грн, щука – 340 грн, сазан – 306 грн, білій амур, товстолоб – 255 грн, лящ – 170 грн, лин – 119 грн, тарань (плітка) – 85 грн, краснопірка – 68 грн, плоскирка – 34 грн, карась – 17 грн, рак – 25,5 грн.

Хмельницький рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства.

В Управлінні Держрибагентства у Хмельницькій області функціонує телефонна "гаряча лінія": (068) 384-98-10. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства, Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів прохання повідомляти за вказаним номером телефону.