Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроєкт Кабміну №5600, який може принести в бюджет близько 60 млрд. гривень.

Документ передбачає введення ПДВ в розмірі 20% на покупку житла в новобудовах, розширення податку на машини, підвищення акцизів, зокрема, на тютюнові вироби. Повідомляє пресслужба "Адвокат права".

Крім акцизів на сигарети й екологічного податку, також підвищать акциз на алкогольні напої.

Планується розширити податок на елітні машини. Зараз цей податок платять ті українці, які володіють авто вартістю від 375 мінімалок (2,2 млн. грн.), а за новими правилами цю цифру знизили до 200 мінімалок (1,2 млн. грн.).

Більше доведеться платити й тим, хто продає багато квартир. Прості українці (фізособи) при продажу нерухомості повинні заплатити податок у розмірі 5%, а компанії — 18%. У Мінфіні пропонують ввести норму, згідно з якою починаючи з третьої квартири, звичайні українці повинні будуть платити стільки ж, скільки й компанії.

Збільшиться і єдиний податок для деяких ФОПів. Фізособам-підприємцям, які перебувають на четвертій групі єдиного податку (фермери), доведеться платити більше за кожен гектар. Так, планується переглянути наступні ставки:

  • для ріллі, сіножатей та пасовищ — з 0,95 до 1,9;
  • для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, — з 0,57 до 1,14;
  • для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) — з 0,57 до 1,14;
  • для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, — з 0,19 до 0,38.