Верховна Рада України в повторному другому читанні ухвалила закон про обмеження обігу пластикових пакетів на території України.

Повідомляє прес служба "Адвокат права".

Забороняється розповсюдження на об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

  • надтонких пластикових пакетів (пластикові пакети із стінками товщиною менше 15 мікрометрів);
  • тонких пластикових пакетів (пластикові пакети із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів);
  • оксорозкладних пластикових пакетів (це пластикові пакети, матеріал для виготовлення яких складається з поліетилену та оксорозкладних домішок).

До того ж продавці не матимуть права спонукати покупців придбати пакет. За безкоштовне розповсюдження пакетів передбачений штраф від 1700 до 3400 грн, за повторне порушення — від 3400 до 8500 грн.

Якщо продавець буде ще й продавати заборонений товар, то його оштрафують на суму від 8500 до 17 000 грн вперше, а за повторне порушення — від 17 000 до 34 000 грн.

Водночас заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети, а також на надтонкі пластикові пакети, призначені для пакування свіжої риби, м’яса, льоду.

Законом також забороняється використання маркування "біо", "біопакет" чи "біорозкладний", якщо насправді пакети не придатні до розкладання.

У тексті закону йдеться про те, що поки що українцям дадуть час на адаптацію. Адаптивний період триватиме дев’ять місяців. Впродовж цього часу мають з’явитись альтернативні багаторазові торбинки чи паперові пакети.