З початком навчального сезону в батьків та школярів виникає актуальне питання вибору шкільного приладдя, канцелярських товарів, книжок та підручників. Перше, що необхідно знати батькам школярів при виборі шкільного приладдя це те, що вся продукція (у тому числі і канцелярські товари), що реалізується на території України, повинна пройти Державну санітарно-епідеміологічну експертизу і мати позитивний висновок.

Тобто, при купівлі будь-якої продукції маєте право запитати у продавця про наявність такого висновку, де зазначено, що продукція відповідає діючим в Україні гігієнічним вимогам, та її використання не нанесе шкоди здоров’ю. Також наголошуємо, що державній санітарно-епідеміологічній експертизі підлягає вся друкована продукція для дітей, в тому числі яка імпортується до України.

Рюкзаки та ранці повинні бути місткими і зручними, комфортними у використанні щоб у них можна рівномірно розподілити підручники та інші дрібні канцтовари для школи, що створює менше навантаження на плечі і спину.

Ручки і олівці краще вибирати, враховуючи вік дитини. Гелеві ручки не підійдуть для учнів початкових класів, краще віддати перевагу кульковим, ними зручніше писати і менше ймовірність забруднитися. Старшокласники ж самі можуть обрати, що їм більше подобається, якщо в школі не заведені певні правила.

Олівці найбільше підходять твердо-м'які, трикутної або багатогранної форми. Тверді олівці знадобляться, якщо у дитини серед предметів є креслення, ними зручно працювати на твердих аркушах паперу.

Розрізняйте маркери та фломастери. Перші для виділення тексту, другі - для малювання. Ще є маркери для білих дошок, а є водостійкі. Рекомендуємо їх понюхати, тому що різкий запах органіки не буде гарним вибором. Краще ті, які не пахнуть і на етикетці яких є літери СЕ - європейський гігієнічний сертифікат товару.

З канцелярського приладдя найпростіше брати відразу середню готовальню для креслення. Звертайте увагу на якість інструменту, вістря, на довжину циркулів, короткий краще, менше шансів сильно вколотися або порвати рюкзак. Лінійки і транспортири беріть з гнучкого пластику, вони міцніші. Розмітка одиниць довжини повинна бути чітка, добре видима.

Ножиці беріть такої моделі, що призначені для дітей з гумовою ручкою, із закругленими кінцями, бажано з футляром відразу. Майте на увазі, що є варіанти для лівшів.

Зошити бажано вибирати з листками високої щільності, щоб чорнило не просвічувалося на іншій сторінці або листки випадково не продирявились. Найзручніше зошити з твердою обкладинкою і заокругленими кінцями. Як правило, вони служать довше. Наймолодшим школярам не потрібні зошити більше 12 аркушів, і не останній аргумент те, що тонкі зошити не завантажать ранець. Рекомендуємо брати зошити, у яких заокруглені кінці, які менше обтріпуються в процесі заповнення. І, звичайно, варто подбати про оченята дитини. Занадто білий папір під близьким джерелом світла сліпить їх, а надто яскрава розмітка ліній і клітин навантажує даремно зір та не надто тонкий папір, щоб написане залишалося на одній стороні.

Пенал краще купувати м'який, з декількома відділеннями й зручними застібками. Пластмасові пенали зазвичай більші, важчі і при падінні можуть легко зламатися.

Купувати канцтовари для школи краще не наборами, а поштучно, з наборів що-небудь може не знадобитися.

Лінійки, пенали, ручки не повинні бути пофарбовані в яскраві кольори, щоб не відволікати увагу дитини під час уроку.

Канцтовари для школи можна швидко і правильно вибрати, якщо знати, де і що шукати. Не буде зайвим скласти список покупок, тоді можна швидко зорієнтуватися в магазині і заощадити час. Займатися покупками краще незадовго до початку навчального сезону, коли найбільше пропозицій і нижче ціни через високу конкуренцію виробників. Але й занадто довго зволікати не варто, щоб нічого не забути поспіхом.

Приладдя для школи краще купувати в спеціалізованих магазинах. В таких, як правило, продають якісні і безпечні товари для користування дітьми, але краще враховувати країну - виробника продукції і звернути увагу на запах. Якщо він занадто різкий і тим більш неприємний, краще утриматися від покупки.

Найголовніше, канцтовари для школи повинні бути якісними, безпечними і надійними. До того ж вони повинні подобатися дитині, щоб вона навчалася дбайливо ставитися до речей і комфортно відчувала себе в класі серед інших учнів.

Джерело