Церква згадує одну з головних подій на шляху порятунку людей Богом – благовістя архангела Гавриїла Діві Марії та Боговтілення.

7 квітня Православна Церква святкує Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з 12 головних християнських свят, присвячене події, яка сталася за дев'ять місяців до Різдва Христа.

Благовіщення – свято з незмінною датою святкування. 7 квітня – це рівно дев’ять місяців до Різдва. Такий зв’язок з Різдвом невипадковий. Святкуючи Благовіщення, Церква не тільки згадує благу звістку про народження Христа, яку приніс Діві Марії архангел Гавриїл, але і саме зачаття Господа Ісуса Христа Богородицею від Святого Духа.

Про явище архангела Пречистій Діві розповідає євангеліст Лука (Лк. 1, 26-38).

Архангел Гавриїл був посланий від Бога до Назарета до Діви Марії з радісною звісткою про те, що від Неї народиться Спаситель світу. Ввійшовши до неї, Гавриїл сказав: "Радій, благодатна, Господь з тобою! Ти благословенна між жонами!". Марія зніяковіла від ангельського вітання й почала думати про його значення, а Гавриїл продовжив: "Не бійся, Маріє, – бо в Бога благодать ти знайшла! І ось Ти в утробі зачнеш, і Сина породиш, і даси Йому ймення Ісус. Він же буде Великий, і Сином Всевишнього званий … і царюванню Його не буде кінця".

Марія в подиві запитала, як виконання цієї обіцянки сумісно з дотриманням обраного Нею незайманого способу життя: "Як же станеться це, коли мужа не знаю?". Ангел відповів Їй, що втілення Сина Божого буде здійснено чудесною дією Святого Духа: "Дух Святий злине на тебе й сила Всевишнього обгорне Тебе; тому й народжене Святе буде Син Божий! Ось і твоя родичка Єлисавета, яку звуть неплідною, і вона зачала сина в старості своїй, і оце шостий місяць. Бо для Бога нема неможливої жадної речі!".

Тоді Марія смиренно сказала: "Я ж Господня раба: нехай буде мені згідно з словом твоїм". Церква вірить, що після цих слів і сталося Боговтілення.

Про значення Благовіщення тропар цього свята говорить так: "Сьогодні – початок нашого спасіння і одкровення одвічної таємниці: Син Божий стає Сином Діви і Гавриїл сповіщає про дарування благодаті. Тому і ми разом з ним вигукнемо Богородиці: "Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою!".

Джерело