Розпочнем з того, що 17 листопада 2020 Верховна Рада України 303 голосами підтримала проєкт постанови, який передбачає, що населення буде інформуватися про нові карантинних обмежень ЗА СІМ ДНІВ до оприлюднення такого рішення Кабміном.

Та Кабміну писані правила – не писані. Повідомляє прес служба "Адвокат права".

1. Постанова щодо посилення правил в'їзду передбачає, що громадяни інших країн, а також особи без громадянства тепер зможуть потрапити в Україну тільки в разі наявності поліса страхування, а також ПЛР-тесту, зробленого не більше, ніж за 72 години.

2. Що стосується громадян України, то вони повинні піти на самоізоляцію на 14 днів, незалежно від того, в якій зоні знаходиться країна, звідки вони в'їжджають. "Червоний" список, "зелений" список - без різниці. Від самоізоляції звільняються особи, які мають на руках негативний ПЛР-тест на коронавірус, зроблений не більше, ніж за 48 годин.

ВИКЛЮЧЕННЯ з правил все ж є: НЕ підлягають самоізоляції, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворим COVID-19 особою:

  • громадяни України, що не досягли 12 років;
  • водії і члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;
  • громадяни України, які здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації.

Є особливості і для осіб, які в'їжджають в Україну з Криму або з непідконтрольних територій Донбасу. Якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворим COVID-19 особою, то самоізоляції не підлягають:

  • особи, які не досягли 12 років;
  • працівники представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні;
  • абітурієнти, які хочуть вступити до українських вузів;
  • батьки дітей, усиновителі, опікуни, піклувальники.

Також від самоізоляції будуть звільнені громадяни України, які готові здійснити вакцинацію від COVID-19 на території нашої країни, і мають відповідне запрошення на вакцинацію з унікальним ідентифікатором.