Менш ніж за 4 місяці майже всім українцям припинять оплачувати лікарняні. 

Практика внесення точкових змін у перехідних положеннях законодавчих актів небезпечна тим, що на них мало хто звертає увагу. Повідомляє прес служба  "Адвокат права".

Власне так і сталося, коли до другого читання група нардепів запропонувала правку №632 до проєкту закону "Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я", а профільний комітет її врахував.

Як наслідок, 30 червня 2021 року разом із основним актом уступить в силу й невеличке уточнення до ст. 22 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування". Тоді допомога по тимчасовій непрацездатності надаватиметься лише "на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві". 

Тобто на період самої хвороби — НІ.

Як зазначають автори проєкту "Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності" (№5187), нове формулювання позбавить права на допомогу майже 2,5 млн українців.

Добре, що побачили помилку через 3 місяці після прийняття закону, але ж тепер треба не забути проголосувати за нову редакцію.