Відповідно до ЗУ "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", право на допомогу при народженні дитини має один із батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною.

Допомога батькам при народженні дитини призначається на підставі свідоцтва про народження дитини. Опікунам зазначена допомога призначається на підставі рішення про встановлення опіки.

У разі народження (встановлення опіки) двох і більше дітей допомога надається на кожну дитину. Повідомляє прес служба "Блог права".

Майте на увазі. Допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини. В іншому випадку - право на допомогу втрачається.

Для оформлення допомоги он-лайн здійснюємо наступні кроки.

Якщо не маєте ЕЦП (електронного цифрового підпису), Вам необхідно його отримати. Доволі просто отримати його он-лайн у додатку Приват-24. Або можна звернутись до одного із кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг. Ідентифікуватись за допомогою ЕЦП.

Заповнити електронну форму заяви про призначення допомоги при народженні дитини через веб-сайт (https://e-services.msp.gov.ua/) Міністерства соціальної політики України та подати її.

Допомога призначається не пізніше, ніж наступного робочого дня після отримання заяви органом соціального захисту населення.

Довідково. Допомога при народженні дитини надається у розмірі 41280,00 грн. Виплата здійснюється одноразово у сумі 10320,00 грн., решта суми виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860,00 грн.