Декілька днів тому ВРУ прийняла у другому читанні Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі", яким запроваджується облік трудової діяльності працівника в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Повідомляє прес служба "Адвокат права".

Цілі законопроекту №3623 цікаві:

  • запровадити облік трудової діяльності працівника в електронній формі (введення електронної трудової книжки);
  • врегулювати питання щодо автоматичного призначення пенсії за віком через особистий електронний кабінет особи на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду.

Та виникає слушне питання щодо звичного для нас "роботодавцеві треба ж надати трудову книжку". І що тепер?

В Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування є відомості про 13 млн. працівників, його наповнення даними, які містяться в паперових трудових книжках, буде проведено у перехідний період протягом 5 років.

Звідки Пенсійний фонд України візьме ці відомості?

Наповнення відомостей відбуватиметься:

як роботодавцем, так і безпосередньо застрахованою особою;

через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України у вигляді сканованих або оцифрованих копій передбачених законодавством документів (трудової книжки, довідок тощо) з обов’язковим накладанням страхувальником або застрахованою особою кваліфікованого електронного підпису.

Після надсилання-прийняття відомостей до Пенсійного фонду наявні у роботодавця трудові книжки потрібно буде видати працівникам особисто під підпис.

А якщо працівник звільняється до завершення роботодавцем процедури передачі відомостей? Що робити з його "трудовою"?

Її потрібно буде заповнити та видати йому в загальному порядку.

Залишати в себе трудову книжку або відмовляти працівникові у звільненні з причини "ой, а я ще не передав" НЕ МОЖНА! ??‍♂️

Надалі облік трудової діяльності працівника здійснюватиметься в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Держреєстру.

Якщо ПРАЦІВНИК ВИЯВИТЬ БАЖАННЯ продовжити її ведення, то роботодавець на його вимогу буде зобов’язаний паралельно із електронним обліком трудової діяльності також внести до паперової трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення.

Електронна трудова книжка дасть можливість уповноваженим органам призначати людині пенсію автоматично (без звернення та збирання документів за всю її трудову діяльність).

За людиною буде зберігатися право вибору для покращення запропонованого розрахункового розміру:

  •  або людина надає відомості про отримувану заробітну плату за період до 2000 року (до запровадження персоніфікованого обліку),
  • або відтермінує свій вихід на пенсію для одержання підвищення до пенсії на 0,5–0,75% за кожний повний місяць роботи після досягнення пенсійного віку;
  • або використовує право на призначення пенсії.