Нагадуємо, що 10 грудня набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19" від 04 грудня, яким регулюються питання податкового боргу.

А саме підлягає списанню податковий борг (у тому числі штрафні санкції і пеня), сукупний розмір якого за усіма податками і зборами станом на 01.11.2020 року не перевищує 3060 гривень та залишився несплаченим на дату списання такого боргу, інформує Телеграм-канал "Адвокат права".

Таке списання поширюється на усі категорії платників податків, крім платників, що перебувають у процедурах банкрутства, та платників, що мають податковий борг з митних платежів.

Заява платниками податків не подається, оскільки списання боргу здійснюється одноразово та одночасно усім платникам податків, які відповідають вимогам Закону №1072.

Заборгованість зі сплати єдиного внеску не підпадає під списання згідно зазначеної норми.

Ця норма не застосовується щодо:

  • великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним підпунктом 14.1.24 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу;
  • осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;
  • осіб, щодо яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;
  • банків, на які поширюються норми Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб";
  • осіб, які мають податковий борг з митних платежів;
  • осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.