Розмір пенсії пенсіонера визначається індивідуально з урахуванням набутого страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачено внески.

Законом передбачено, що пенсії виплачуються без врахування одержуваної заробітної плати, крім випадків, передбачених законом, зазначає пресслужба "Блог права".

Тобто, пенсіонер має право продовжувати працювати або влаштуватись на нову роботу (крім пенсіонерів, які отримують пенсію за вислугу років). Розмір призначеної пенсії переглядається (перераховується) за правилами, визначеними законодавством.

А саме, пенсіонерам, які працювали після призначення пенсій, кожні 2 роки проводяться перерахунки з урахуванням набутого після призначення пенсії страхового стажу або страхового стажу та заробітної плати. В такому випадку, обирається найбільш вигідний та оптимальний варіант для пенсіонера.

Окрім цього, пенсії працюючим пенсіонерам "індексуються 50х50" за загальновизначеними правилами.

ЗУ "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" зобов’язує кожну застраховану особу повідомляти про зміни, зокрема, і щодо свого працевлаштування.

Окремо слід зазначити, що законодавством не передбачено жодних штрафів для пенсіонерів, які працевлаштувались, але не повідомили про це. Хоча, таке повідомлення діє саме в інтересах пенсіонера, оскільки пенсія визначатиметься з урахуванням нових даних.

Щодо повернення надміру виплачених сум, то тут закон передбачає можливість повернути неналежні пенсіонеру суми добровільно. Якщо ж ні, то утримується переплата з пенсії в розмірі не більше 20% місячної пенсії.

Задля уникнення непорозумінь щодо розмірів пенсій, Пенсійний фонд України рекомендує невідкладно інформувати будь-яким зручним способом органи Пенсійного фонду про такий факт.