Моніторинг незаконного насильства показує, що застосування катувань як незаконного методу розкриття злочинів або задля задоволення своїх інтересів, є стабільною проблемою, рівень якої не зменшується з роками.

Саме тому потрапивши у відділення поліції, ризик стати жертвою жорстокого поводження з боку поліцейських є достатньо високим, інформує пресслужба "Адвокат права".

Декілька порад у разі побиття:

  • Голосно кликати на допомогу – це не боягузтво, а спосіб вижити. По-перше, у коридорі можуть бути люди, а це – свідки. По-друге, жодний керівник не зацікавлений у створенні надзвичайної події у своєму відділенні – якщо почує, то є ймовірність, що прийде Вам на допомогу. Врешті-решт, працівник поліції у сусідньому кабінеті може мати інші погляди на допустимість катувань у своїй роботі.
  • Ви можете зімітувати втрату свідомості або нестерпні болі в серці. Якщо на вас надягли кайданки (наручники) і тривалий час їх не знімають (для запобігання порушення кровообігу рук їх необхідно знімати через кожні 2 години), заявіть, що у вас артрит і застосування наручників може призвести до серйозної травми.
  • Якщо від вас шляхом катування вимагають щось написати і підписати, а всі попередні заходи не дали очікуваного результату, пишіть і підписуйте – це краще, ніж залишитись калікою. Але ви можете умисно викривити свій почерк (писати із нахилом літер уліво або почерком "першокласника" – каліграфічно, як у прописах, виводячи кожну літеру). Поставте нестандартний для себе підпис. Поліцейським Ваш почерк не відомий, а звіряти проставлений під протоколом підпис із підписом у паспорті звички не мають. Крім того, від таких "показань" у суді можна відмовитись.
  • Запам’ятайте імена поліцейських, які вас били (вони ж спілкуються між собою) та їхню зовнішність – це знадобиться вам в ході кримінального провадження, в рамках якого буде здійснюватись досудове розслідування за фактом Вашого побиття та необхідності впізнання працівників за фотографіями.
  • Намагайтесь залишити докази вашого перебування та побиття в кабінеті: якщо пішла кров – забризкайте нею покриття підлоги, непомітно зробіть мазок кров’ю на днищі стільця, при можливості заховайте закривавлену серветку десь за шафою чи батареєю опалення. Потім працівник прокуратури в присутності понятих зможе вилучити вказані речі, зробити відповідний аналіз крові — це і буде доказом того, що вас побили саме в службовому кабінеті відділення поліції. І чим більше таких слідів, тим краще!

У подальшому довести той факт, що вас побили в поліції досить складно, адже свідки відсутні, а поліцейські проти себе свідчити не будуть. Але все можливо!