Уряд затвердив перелік обов'язкової інформації, яка повинна міститися в документах про вищу освіту (наукові ступені).

Відповідна постанова від 9 вересня 2020 року "Про документи про вищу освіту (наукові ступені)" набере чинності з 1 січня 2021 року. Повідомляє пресслужба "Адвокат права".

Насамперед зміни стосуються процедури визнання кваліфікацій здобувачів вищої освіти:

  • вперше унормовується питання видачі дублікатів документів про вищу освіту, виданих до запровадження ступеневої вищої освіти;
  • затверджується перелік обов'язкової інформації, яка повинна міститися в документах про вищу освіту (наукові ступені).

Зокрема, у постанові визначено, яка обов'язкова інформація повинна міститися в дипломі молодшого бакалавра, бакалавра, магістра; дипломі доктора філософії, доктора мистецтва, доктора наук, а також у додатку до диплома європейського зразка.

Постановою також визначено, що документи (дублікати документів) про вищу освіту (наукові ступені) державного зразка та додатки до них, видані до набрання чинності постановою, є дійсними та не підлягають обміну.

Нагадаємо, відповідно до частини сьомої статті 7 Закону "Про вищу освіту" документи про вищу освіту для осіб, які навчаються за державним замовленням, виготовляються закладами вищої освіти та видаються за рахунок коштів державного бюджету, а для осіб, які навчаються за рахунок коштів фізичних або юридичних осіб, вартість документів про вищу освіту включається у вартість навчання.