Піти у відпустку по догляду за дитиною до трьох років має право не тільки мати малюка, а і його тато, бабуся або дідусь.

Роботодавець не має права відмовити в оформленні декрету чоловікові, бабусі або дідусю дитини. Повідомляє пресслужба "Адвокат права".

Власним коштом підприємство може надати частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати більшої тривалості. На період такої відпустки за працівником зберігається його місце роботи.

Для цього потрібно подати роботодавцю заяву на відпустку та копію свідоцтва про народження дитини. Якщо у декрет йде тато, роботодавець додатково може попросити довідку з місця роботи мами про те, що вона не пішла у відпустку і не отримує допомогу.

Також можна брати відпустку по черзі.

Мама може припинити свою відпустку та вийти на роботу, а час, що залишився, може використати тато. Для оформлення відпустки татові знадобиться заява, копія свідоцтва про народження дитини та довідка про те, що мама малюка повернулася на роботу.

Батьки немовлят мають право на допомогу при народженні дитини у розмірі 41 280 грн. Тож радять оформити виплати на того з батьків, хто йде в декрет. Держава протягом трьох років сплачує єдиний внесок за отримувача такої допомоги. Отже, період відпустки зараховується мамі або татові у страховий стаж.

Якщо частину відпустки планує використати другий з батьків, то варто переоформити виплати на нього, щоб не втратити страховий стаж.