Відтепер допомога по частковому безробіттю на період карантину може виплачуватися фізичним особам - підприємцям, які не мають найманих працівників, але є застрахованими особами, тобто сплачували єдиний соціальний внесок.

Такі зміни стали можливими завдяки прийняттю урядової постанови від 3 червня 2020 року № 453 "Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (набрала чинності 6 червня).

Як отримати допомогу ФОПам?

Звернутися до центру зайнятості за місцем сплати ЄСВ і зібрати необхідний пакет документів.

Упродовж якого часу можна оформити допомогу?

Протягом 90 днів з моменту призупинення чи скорочення діяльності.

Якою є сума допомоги по частковому безробіттю для ФОПів?

Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄСВ, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць. Допомога надається на період призупинення/скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Чи оподатковується допомога по частковому безробіттю?

З допомоги не сплачується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Де отримати кваліфіковану консультацію щодо оформлення допомоги?

У будь-якому центрі зайнятості в телефонному режимі.

27 квітня 2020 року Уряд прийняв постанову "Про виділення коштів для надання фінансової допомоги Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття".

Цим документом передбачено надання 4,7 млрд грн для виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину.